اخبار بانک و بیمه

 • توسعه خدمات نوین و بانکداری الکترونیک در اولویت بانک ملی

  مشتریان بانک ملی ایران استحقاق دریافت بهترین خدمات بانکی را دارند و باید خدمات نوین الکترونیکی افزایش یابد.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به تلاش‌هایی که برای جلب رضایت بیشتر مشتریان و ارائه خدمات بانکی در حداقل زمان و حداکثر سرعت در این بانک در حال انجام است ، افزود: مشتریان بانک ملی ایران، مشتریانی وفادار و بسیار با ارزش هستند و استحقاق آن را دارند که بهترین خدمات بانکی به آنان ارائه شود.

  وی تاکید کرد: بانک ملی ایران به عنوان بانک پیشتاز ارائه دهنده خدمات الکترونیکی و اینترنتی علاوه بر سیبا و سبا سامانه جدید و پیشرفته بام را نیز طراحی و ارائه نموده است که با استقبال خوب کاربران مواجه شده است.

  مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به ویژگی‌های این سامانه از تلاش کارکنان بخش IT این بانک برای ارائه خدمات متنوع و منحصر بفرد بانکی طی ماه‌های آینده خبر داد و در همین راستا اظهار داشت: ارائه خدمات بدون اطلاع‌رسانی مناسب به شکست پروژه‌ها منجر خواهد شد.

  حسین زاده اظهار داشت : مشتریان باید اطلاعات کافی را به آسانترین روش‌ها دریافت کنند تا با توانایی کامل از خدمات ارائه شده بهره‌برداری نمایند. داشتن اطلاعات کافی به بالا بردن بهره‌وری خدمات بانکی کمک بسیاری می‌ کند.

  وی با تاکید بر لزوم همراستایی بانکداری با تغییر شیوه زندگی مردم، افزود: بدلیل سرعت بالای تغییرات در دنیای امروز، هر سازمانی باید تلاش نماید تا در کنار ارائه خدمات به شیوه‌های نوین بخشی از انرژی خود را نیز صرف فرهنگ سازی و استفاده مطلوب و بهینه از این خدمات در جامعه نماید تا این ابزارها و خدمات مخل آسایش عمومی جامعه نگردد.

  حسین‌زاده تاکید کرد : بانک ملی ایران می‌کوشد به عنوان بزرگترین و مردمی‌ترین بانک کشور با تولید محتوای کارا و مناسب، فعالیت چشمگیری را در این حوزه آغاز کرده و با زبان و ابزاری که برای جامعه و نسل امروزی قابل فهم بوده و در حوصله نسل جوان می‌گنجد این رسالت را به نحو موثری به انجام رساند.

  بانک ملی ایران حامی محیط‌ زیست کشور


  تفاهمنامه همکاری بانک ملی ایران و سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حمایت از طرح های زیست محیطی با حضور محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران و معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امضا شد.

  مدیرعامل بانک ملی ایران در این مراسم با اشاره به آثار توسعه بانکداری الکترونیکی در حفاظت از محیط زیست گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان که طرح‌های مرتبط با محیط زیست و اقتصاد سبز ارایه کنند، از نظر تسهیلاتی حمایت می‌کنیم و بر این باوریم که در تمام طرح‌های اقتصادی، موضوع محیط زیست باید در اولویت قرار گیرد.
   
  وی با اشاره به سابقه طولانی همکاری بانک ملی ایران با سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بانک ملی ایران به خوبی موضوع اهمیت حفاظت از محیط زیست را درک کرده و در راستای نگهداری و حفاظت از محیط زیست اقداماتی را آغاز کرده‌ایم و معتقدیم حفاظت از محیط زیست تنها وظیفه سازمان حفاظت از محیط زیست نیست بلکه این مسئولیت بر عهده همه نهادها و سازمان‌ها قرار دارد.

  مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه دستورالعمل جایگزینی انرژی‌های نو در ساختمان‌های بانک ملی ایران صادر شده است، خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد خدمات بانکی توسط بانک ملی ایران به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود که این امر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و کاهش مصرف انرژی را به دنبال دارد. طی 2 سال اخیر نیز تلاش کرده‌ایم تا با جایگزینی انرژی‌های نوین از میزان آلایندگی‌ها کم شود و امروز نیز در قالب تفاهمنامه همکاری با سازمان محیط زیست می‌کوشیم تا بیش از گذشته در جهت حفاظت از محیط زیست گام برداریم.

  وی با تاکید بر اینکه توسعه بانکداری الکترونیکی باعث صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از اتلاف انرژی خواهد شد، اذعان داشت: پرداخت تسهیلات به طرح‌های با رویکرد اقتصاد سبز از اولویت‌های بانک ملی ایران است و در قالب تفاهمنامه با سازمان محیط زیست نیز از پروژه‌هایی که از سوی این سازمان جهت دریافت تسهیلات معرفی شوند، حمایت خواهیم کرد.

  ابتکار نیز در سخنان خود ضمن تقدیر از اهتمام و توجه مدیران بانک ملی ایران نسبت به سالم‌سازی محیط زیست، اظهار داشت: بانک ملی ایران همواره در جهت بهبود وضعیت محیط زیست قدم برداشته است. وی افزود: در دولت یازدهم با تاکیداتی که رئیس جمهور بر حفظ و سالم‌سازی محیط زیست داشته است، سیستم بانکی و بخصوص بانک ملی ایران تاکنون همکاری خوبی را با این سازمان در جهت تحقق این مهم داشته است.

  ابتکار ادامه داد: در واقع هر قدر نظام بانکی به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشد، این مهم نهادینه شده و همگان پی به اهمیت ویژه آن می‌برند و درمی‌یابند که رسیدگی به محیط زیست به چه میزان حیاتی و با اهمیت است. در واقع این یک رویکرد بسیار مهم است که امروز نظام بانکی ما و بخصوص بانک ملی ایران به آن ورود کرده‌اند.

  در همین مراسم، تفاهم‌نامه فیمابین بانک ملی ایران و سازمان حفاظت محیط زیست به امضای برات کریمی عضو هیأت مدیره این بانک و محمد مجابی معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست رسیده و جهت آغاز و گسترش همکاری‌ها مبادله گردید.

  حمایت از محیط بانان به عنوان اولین بانک حامی محیط بانان در کشور،حمایت از طرح های اصلاح الگوی تولید در بخش های مختلف اقتصادی ، بهینه سازی الگوی مصرف آب،منابع و انرژی بویژه ترویج مواد سوختی سازگار با محیط زیست و حمایت از طرح های توسعه حمل و نقل عمومی سبز و غیر فسیلی از جمله بندهای این تفاهمنامه همکاری است.

  بانک ملی ایران با صندوق ملی محیط زیست نیز همکاری‌های نزدیکی را آغاز می کند و به عنوان اولین «بانک حامی محیط‌ زیست» معرفی خواهد شد.