اخبار اقتصادی

 • واکنش نیروی دریایی سپاه به ادعای جدید آمریکایی‌ها

  یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی اعلام کرد: جوسازی ممنوع؛ مشکل حضور غیرضروری و غیرحرفه‌ای شماست.

  درپی ادعای اخیر مقامات وزارت دفاع آمریکا مبنی بر هدف‌گیری شناور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز به‌سمت یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا، یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه گفت: اینکه هر از چند گاه برخی مقامات آمریکایی ادعاهای این‌چنین مطرح می‌کنند، نشان می‌دهد آنها ورای حرکت‌های تبلیغاتی در پی اهداف خاصی هستند، لذا به آنها تأکید می‌کنیم "جوسازی ممنوع؛ مشکل شما هستید".

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: امروز بر کسی پنهان نیست که مشکل اصلی در خلیج فارس حضور آمریکایی‌ها است که با رفتارهای نامناسب و غیرحرفه‌ای درصدد غیرعادی جلوه دادن شرایط هستند.

  این مقام آگاه با اشاره به تردد شناورهای ملل و کشورهای مختلف از خلیج فارس و تنگه هرمز تصریح کرد: شناورهای کشورهای دیگر با رعایت قوانین و مقررات بین‌المللی شبانه‌روز بدون هیچ‌گونه مشکل در حال تردد از منطقه می‌باشند و این تنها آمریکایی‌ها هستند که در پی ایجاد سرو صدا بوده و می‌خواهند با دلایل غیرواقعی مسأله سازی کنند.

  وی در پایان با اعلام اینکه در عین حال رزمندگان نیروی دریایی سپاه مجهز و مصمم و در آمادگی کامل قرار داشته و با رصد تحرکات و ترددهای شناوری در خلیج فارس و تنگه هرمز بر حفظ و تأمین امنیت پایدار این منطقه حساس و راهبردی تأکید دارند، اظهار کرد: ما بدون اعتنا به جوسازی آمریکاییها در کمال آرامش و با دقت و جدیت به مأموریتهای خود در آبهای سرزمینی کشورمان خواهیم پرداخت و قضاوت پیرامون ادعاهای آمریکاییها را به مخاطبین واگذار می‌نماییم.