اخبار طلا و سکه
 • نرخ سکه و طلا در بازار تهران

  قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار تهران امروز به 113 هزار و 500 تومان رسیده است.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما  ، قیمت سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و 128 هزار تومان است.

  نرخ هر قطعه سکه نیم بهار آزادی 580 هزار تومان ، ربع بهار 305 هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی 185 هزار تومان است.
   
  قیمت طلای جهانی کاهش یافت
   
  قیمت طلای جهانی در آغاز مبادلات امروز (سه شنبه) تحت تاثیر تقویت ارزش دلار آمریکا با کاهش نسبی روبرو شد.
   
  به گزارش بورس کالای ایران ، قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه به کمتر از 1190 دلار رسیده است که نسبت به روز گذشته بیش از 4 دلار کاهش یافته است.

  ویلیام آدامز تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه متال بولتین در این باره تاکید کرد: همان طور که قبل از انتخابات آمریکا اعلام کردیم، قیمت طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و شرایط اقتصادی آمریکا قرار خواهد داشت.

  وی در ادامه تصریح کرد: با روشن شدن نتایج انتخابات آمریکا به نظر می رسد که نگرانی ها و نااطمینانی های اقتصادی در بازارهای بین المللی وجود دارد و سرمایه گذاران نگران روزها و هفته های آینده هستند. این مساله می تواند در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا باشد.

  به نظر می رسد وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

  گمانه زنی های کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که فدرال رزرو به احتمال زیاد نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

  انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز عامل مهمی در تعیین قیمت طلا خواهد بود. آمارهای مربوط به رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال و وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در ماه نوامبر مهمترین آمارهایی است که طی روزهای آینده منتشر خواهد شد.

  در بازار جهانی انرژی نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به کمتر از 47.81دلار رسیده است.

  قیمت هر اونس نقره نیز با 0.1 دلار کاهش به کمتر از 16.56 دلار رسیده است.

  به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افت قیمت طلا در روزهای گذشته تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند داشته است.

  به نظر می رسد طلا در کوتاه مدت برای شکستن سطح مقاومتی 1200 دلاری تلاش زیادی می کند و اگر این سطح شکسته شود می توان نسبت به ادامه روند صعودی قیمت ین فلز گرانبها امیدوار بود.