اخبار اقتصادی

 • آمریکا: آماده تعامل با روسیه هستیم

  یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن آماده همکاری و تعامل با مسکو بر سر مسائل مختلف از جمله موضوعاتی مثل کاهش سلاح‌های اتمی است که تاثیر منفی بر ثبات جهانی داشته است.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با ریانوستی تاکید کرد: ایالات متحده آماده همکاری با روسیه در خصوص مسائل مختلفی است که تاثیر منفی بر ثبات راهبردی جهان داشته است، از جمله کاهش تسلیحات اتمی.

  وی در ادامه تصریح کرد: آمریکا بارها اعلام کرده است که ما آماده تعامل با روسیه در زمینه کلیه مسائلی هستیم که ثبات راهبردی جهان را تحت تاثیر قرار می دهد و گامهای جدی وجود دارد که باید برداشته شود تا یک فضای ایمن تر و قابل پیش بینی تر به وجود آید.

  پیش از این گئورگی بوریسنکو رئیس اداره آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است که مسکو آماده همکاری با هدف فراهم کردن مقدمات لازم برای دستیابی به توافقنامه های جدید تسلیحات اتمی با آمریکا است، به شرطی که منافع روسیه محترم شمرده شود.

  مقام وزارت خارجه آمریکا افزود: مذاکرات در خصوص پیمان جدید کاهش تسلیحات راهبردی نمونه‌ای از گفتگوی سازنده و موثر آمریکا و روسیه بر سر کنترل تسلیحات خواهد بود.

  وی اظهار داشت: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بارها از روسیه خواسته است تا به معاهده نیروهای هسته‌ای میان برد بازگردد.

  این پیمان در سال 1987 میلادی تنظیم شده و بر اساس آن توسعه و آزمایش هر گونه موشک بالستیک یا کروز با مسافتی بین 300 تا 3400 مایل ممنوع اعلام شده است.