اخبار طلا و سکه

 • قیمت طلا کاهش یافت

  در حالی که کاهش ارزش دلار فروکش کرده و بازارها در انتظار نتیجه نشست این هفته اوپک در مورد کاهش تولید هستند، قیمت طلا امروز با کاهش همراه بود.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که کاهش ارزش دلار فروکش کرده و بازارها در انتظار نتیجه نشست این هفته اوپک در مورد کاهش تولید هستند، قیمت طلا امروز با کاهش همراه بود.
  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد کاهش به 1191 دلار و 88 سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه قبلی 0.9 درصد افزایش یافته بود.
  قیمت طلای آمریکا امروز بدون تغییر در رقم 1191 دلار و 60 سنت ثابت بود.
  بارناباس گان، تحلیلگر بانک او سی بی سی در سنگاپور گفت: «مردم احتمالا در انتظار نتیجه نشست اوپک هستند. اگر این نشست منجر به افزایش قیمت نفت شود، این مسئله تاثیرات تورمی ای بر اقتصادهای جهانی و به ویژه اقتصاد آمریکا خواهد داشت و می تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت طلا شود.»
  از آنجایی که طلا و نفت خام به دلار آمریکا ارزش گذاری می شوند، تاثیرات متقابلی بر روی یکدیگر دارند.
  ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در یادداشتی نوشت: «با فرض اینکه دلار پس از روند افزایشی هفته های گذشته اندکی نفس بکشد و اگر بازارهای بورس آمریکا پس از چند هفته افزایش شاخص ها متوقف شوند، ممکن است قیمت طلا این هفته وضعیت بهتری پیدا کند.»
  «عامل تعیین کننده همچنان نفت است. ناکامی اوپک در رسیدن به توافقی برای کاهش تولید می تواند موجب کاهش شدید قیمت نفت شود و قیمت طلا را نیز با خود به زیر بکشد.»
  «بر عکس، ممکن است در نتیجه کاهش قیمت نفت شاهد تضعیف ارزش دلار باشیم، از این رو، لزوما مشخص نیست که قیمت طلا در روزهای آینده در چه مسیری حرکت خواهد کرد.»
  روز سه شنبه با افزایش تردیدها در مورد ثمربخش بودن نشست فردای وزرای کشورهای عضو اوپک، قیمت نفت کاهش یافت. همچنین در حالی که نگرانی های سیاسی در ایتالیا موجب کاهش ارزش یورو شده، ارزش دلار پس از کاهش های اخیر اندکی ترمیم شده است.
  انتهای پیام//164