اخبار نفت و انرژی

 • افزایش ۱۴۷ درصدی واردات نفت کره از ایران در سه ماهه سوم ۲۰۱۶

  وزارت انرژی کره جنوبی خبر داد:

  وزارت انرژی کره جنوبی اعلام کرد: واردات نفت این کشور از ایران در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶، ۱۴۷.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به ۲۹.۸ میلیون بشکه رسیده است.

  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، در حالی که کره جنوبی خرید نفت خام از کشورهای خاورمیانه و از جمله ایران را افزایش داده و مصرف داخلی این کشور نیز به لطف کاهش قیمت نفت افزایش داشته، واردات نفت خام این کشور در سه ماهه سوم امسال نسبت به یک سال قبل 3.9 درصد افزایش داشته است.

  بر اساس اعلام وزارت انرژی کره جنوبی، این کشور در بازه زمانی تابستان، 270.4 میلیون معادل 2.94 میلیون بشکه در روز نفت خام وارد کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل، 260.3 میلیون بشکه بوده است.

  رقابت بین عرضه کنندگان نفت در خاورمیانه افزایش یافته و این به کاهش قیمت ها کمک کرده،در این میان سئول 239.2 میلیون بشکه نفت خام از خاورمیانه وارد کرده که 15.8 درصد بیشتر از یک سال قبل بوده است. این گزارش حاکی است، واردات نفت کره جنوبی از ایران در سه ماهه سوم امسال 147.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به 29.8 میلیون بشکه رسیده است.

  بر اساس گزارش وزارت انرژی کره جنوبی،این کشور در سه ماهه سوم امسال 228.7 میلیون بشکه معادل روزانه 2.49 میلیون بشکه نفت مصرف کرده که 8.1 درصد بیشتر از یک سال قبل بوده است. یکی از دلایل این افزایش افت قیمت نفت بوده است.

  انتهای پیام