اخبار خودرو

 • جلوی شماره‌گذاری موتورسیکلت کاربراتوری گرفته شود

  عضو شورای شهر تهران:

  پدال نیوز- عضو شورای شهر تهران گفت: از وزرای صنعت و کشور درخواست دارم که به مصوبه خود عمل کنند و جلوی شماره گذاری موتورهای کاربراتوری را بگیرند.

  به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، محمد حقانی در سیصد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکرات بیش از دستور در خصوص موتورسیکلت های کاربراتوری اظهار داشت: در  چند سال گذشته سالانه 500 هزار موتور کاربراتور تولید می شد.
   
  وی ادامه داد: دولت مصوبه ای در تیرماه داشته است که ثبت و سفارش موتورهای کاربراتوری ممنوع است ولی 600 هزار موتور کاربراتوری سفارش داده شده است.
   
  حقانی اضافه کرد: وقتی مصوبه خود دولت اعلام می کند که نباید ثبت و سفارش و شماره گذاری شود چرا وزیر صنعت نامه می نویسند که این تعداد موتورسیکلت باید ثبت و شماره گذاری شود؟
   
  وی گفت: براساس استاندارد آلودگی، چند سال گذشته موتور کاربراتوری در هر کیلومتر نباید بیشتر از 3 گرم آلایندگی داشته باشد ولی این موتورسیکلت‌ها 15 گرم در زیر 30 هزار کیلومتر آلایندگی دارند و اگر این 600 هزار موتور شماره گذاری شود، هر موتورسیکلت سالانه 200 کیلو گرم آلایندگی وارد می کند.
   
  وی تصریح کرد: از وزرای صنعت و کشور درخواست دارم که به مصوبه خود عمل کنند و جلوی شماره گذاری موتورهای کاربراتوری را بگیرند.