اخبار خودرو

 • قطعه سازان برای شرایط جدید آماده می شوند

  پدال نیوز: یک فعال در صنعت قطعه سازی ایران معتقد است شرکتهای خارجی برای همکاری با قطعه سازان از استانداردها عدول نکرده اما در برخورد با خطاها نیز شرکتها را در مسیر درست هدایت خواهند کرد.

  به گزارش پدال نیوز، بهرام شهریاری در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ضمن اشاره به تاثیر حضور شرکتهای خارجی بر صنعت خودرو و قطعه سازی ایران اظهار داشت : همکاری با شرکای خارجی علاوه بر اینکه باعث حضور قطعه سازان در بازارهای جهانی می شود بلکه این جریان موجب ارتقاء در عرصه طراحی و دانش مدیریت در صنعت قطعه سازی کشور خواهد شد.
   
  وی با توجه به مزیت های تولید قطعات در ایران تصریح کرد : امروز دیدگاه حاکم بر همکاری ها اقتصادی است و جنگ ،جنگ رقابت و بازار است از این رو همکاری و مشارکت با شرکتهای خارجی به جهت کاهش هزینه تولید قطعات در ایران بوجود خواهد آمد .
   
  وی افزود : امروز اگر پژو نتواند از این بازار ایران استفاده کنند فولکس و بنز و یا تویوتا وارد خواهند شد و از این بازار بهره خواهند برد چرا که جنگ رقابت و بازار در شرایط فعلی مطرح است.
   
  وی با تاکید بر منافع حضور شرکای خارجی در صنعت قطعه سازی ایران اظهار داشت : صنعت قطعه سازی ایران آمادگی ایجاد بستر لازم برای تولید قطعات با قیمت مناسب و رقابتی را دارد هر چند این مساله بستگی زیادی به سیاست ها و تصمیمات دولت دارد .
   
  وی گفت : امروز توان بالقوه خوبی در صنعت قطعه سازی ایران وجود دارد که می تواند به بالفعل تبدیل شود هر چند بخش مهمی از توان قطعه سازان داخلی در تولید محصولات گذشته شرکتهای پژو و رنو بکار گرفته شد و قطعه سازان به لحاظ توانایی در تولید قطعات امتحانشان را پس دادند.
   
  وی تصریح کرد : در شرایط فعلی تولید قطعات محصولات جدید در ایران اقتصادی تر از تولید آنها توسط قطعه سازان خارجی خواهد بود چرا که در این راستا شاهد تحمیل هزینه حمل و نقل و دیگر هزینه ها بر قیمت تمام شده قطعات نخواهیم بود.
   
  عضو انجمن قطعه سازان افزود : با بهبود اوضاع تولید قطعه سازان در جریان همکاری با شرکتهای خارجی ، رشد کمی و کیفی در این صنعت سرعت خواهد گرفت و به تدریج شاهد کسب رتبه های بالاتری در صنعت قطعه سازی کشور خواهیم بود.
   
  شهریاری گفت : البته دستیابی به این شرایط در تولید و رسیدن به اهداف صادراتی در صنعت قطعه سازی مستلزم وجود محیط کسب و کار رقابتی است در چنین شرایطی است که قطعه سازان ایرانی می توانند پیشرفت های قابل توجهی را در این صنعت کسب نمایند.