اخبار اقتصادی

 • نماینده مجلس: دولت موظف به ارسال پرونده حقوق بگیران نجومی به قوه قضاییه است

  عضو هیات رئیسه مجلس گفت: هر چه تاکنون برای برخورد با متخلفین شعار داده شده کافی‌ است و مردم منتظر برخورد با متخلفین اقتصادی در هر رده و مسئولیتی هستند.

  غلامرضا کاتب نماینده مردم تهران و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درگفت‌وگو با فارس، با انتقاد از کوتاهی دولت برای ارسال پرونده متخلفان دریافت کننده حقوق های نجومی به قوه قضاییه، اظهار داشت: زمانی که همه گزارش‌ها نشان دهنده وجود تخلف در این زمینه است و شخص رئیس جمهور از ضرورت برخورد با متخلفان سخن گفته نباید لحظه ای درنگ کند.

  وی افزود: هر چند تعداد متخلفان حقوق های نجومی زیاد نیست اما با توجه به شرایط اقتصادی کشور و فشاری که بر روی مردم وجود دارد این نوع تخلفات مردم را به شدت ناراحت کرده و باید نتایج برخورد با متخلفان به مردم برسد.

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: چرا وقتی مساله ای به این بزرگی در کشور به وجود آمده و حاشیه‌های بسیاری را برای دولت ایجاد کرده برای برخورد با متخلفان تا این اندازه اهمال می شود.

  کاتب در ادامه عنوان کرد: مردم از اینکه عده ای معدود به خود اجازه می دهند تا به بیت المال دست اندازی کنند و برخورد درستی با آنان نمی شود اعتمادشان به سیستم از بین می رود و این مساله نگران کننده است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: اعتماد عمومی از ارکان اساسی یک حکومت است که در طول چهار دهه گذشته این اعتماد در عالی ترین شکل خود برای این نظام وجود داشته و نباید اجازه دهیم خدشه ای به این اعتماد وارد شود.

  نماینده مردم گرمسار، ارادان و ایوانکی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر چه تاکنون برای برخورد با متخلفین شعار داده شده کافی‌ است و مردم از این وضعیت خسته شده اند و منتظر برخورد با متخلفین اقتصادی در هر رده و مسوولیتی هستند.

  وی در خاتمه با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس فیش‌های حقوقی خود را برای شفافیت کامل دریافت های مالی اعلام خواهند کرد، گف: مجلس قطعا این مساله را با جدیت تمام پیگیری خواهد کرد تا زمانیکه نتیجه برخورد با متخلفان به اطلاع عموم ملت ایران برسد.