اخبار مسکن و عمران

 • نماینده مردم تهران: تضعیف آخوندی ضربه به امنیت مردم است

  نماینده مردم تهران در مجلس دهم با اعلام اینکه استعفای مدیرعامل راه آهن در حادثه برخورد دو قطار و کشته شدن جمعی از مردم کشور کافی است، گفت: در این موضوع نباید سراغ وزیر راه و شهرسازی رفت و تضعیف وی ضربه بزرگی به امنیت مردم است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، پروانه مافی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به حادثه ریلی اخیر، گفت: در گروه تلگرامی نمایندگان بعد از انتشار متن استعفای مدیرعامل راه‌آهن اعلام کردم و کامنت گذاشتم با توجه به استعفای مدیرعامل راه آهن استیضاح ضرورتی ندارد و باید به این بحث خاتمه داد.

  وی ادامه داد: مشکل اصلی متوجه مسئول مربوطه یعنی مدیرعامل راه‌آهن بود و استعفای وی کافی است.

  نماینده مردم تهران با ابراز گلایه از جو به وجود آمده و سوء‌استفاده از این حادثه در جهت تضعیف دولت، گفت: متاسف هستیم که مسائل خدماتی در حوزه مردم عمدتا سیاسی می‌شود درحالی که نباید اینگونه باشد.

  نائب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، ادامه داد: کشته شدن تعداد قابل توجهی از هموطنانمان در این حادثه بسیار ناراحت کننده است، وقتی ثابت می‌شود خطای انسانی هم بوده است بیشتر نگران‌کننده است، اما عرف بر این است کسی که مسئولیت مستقیم دارد مجازات شود. مسئول مستقیم مدیرعامل راه‌آهن بوده است و استعفای وی از سوی وزیر راه و شهرسازی پذیرفته شده است.

  مافی با بیان اینکه نباید درهر موضوعی بالاترین مقام سازمان یا وزارتخانه را وارد مسئله کرد، گفت: وزارت راه و شهرسازی دارای سازمان‌های گسترده‌ای است که اینها فعالیت‌های متعدد و متنوعی دارند و نمی‌شود برای تخطی تک تک مدیران مربوطه به سراغ مقام عالی وزارت رفت.

  وی ادامه داد: شخصا فکر می‌کنم استعفای مدیرعامل راه‌آهن کفایت می‌کند و ما نباید به دولت در این ماه‌های آخر سال فشار بیاوریم. درحال حاضر دولت درگیر مشکلات داخلی و خارجی است و اینکه مجددا دولت را در فشار بگذاریم، فشار بر دولت، به معنای فشار بر مردم است.

  وی توضیح داد: فشار به دولت از توجهاتی که باید عوامل دولت و مدیران دولتی در حوزه‌های مختلف برای رفع مشکلات مردم داشته باشند، می‌کاهد. لذا بخاطر منافع ملی هم که شده است باید متوجه این موضوع باشیم و سعی کنیم موضوعات سیاسی نشود. ضمن اینکه کسی که مستقیما در موضوع دخالت داشته است و کوتاهی کرده است باید مجازات به آن شخص ختم شود.

  نائب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، وزارت راه را وزارتخانه مهمی خواند که مسئولیت حمل و نقل و مسکن مردم را بر عهده دارد و تضعیف این وزارتخانه را به معنای ایجاد مشکلات برای زندگی روزمره مردم دانست و گفت: درحالی که این وزارتخانه در خشکسالی و عدم تزریق منابع مالی به سر می‌برد، بسیاری از پروژه‌ها را به سامان رسانده و در عین حال توانسته است مدیریت خوبی در کنترل پروژه‌های عمرانی و توسعه کشور داشته باشد. اینکه در این چند ماه آخر سال وزارتخانه بدون وزیر اداره شود ضربه‌ای بزرگ به طرح‌های عمرانی است که مستقیما با زندگی مردم در ارتباط است.

  انتهای پیام/