اخبار بورس

 • عملکرد مثبت و منفی دو شرکت با کاهش و افزایش ۹۹ و ۵۷ درصدی سود+دلایل

  در گزارش ۶ ماهه مشخص شد:

  دربرابر کاهش ۹۹ درصدی سود هر سهم زامیاد، سیمان قائن اقدام به تعدیل ۵۷ درصدی سود کرد که ناشی از دلایلی بود.

  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی انتشار گزارش همراه با تاخیر عملکرد 6 ماهه شرکت زامیاد، مشخص شد این زیرمجموعه ساپیا اقدام به کاهش 99 درصدی سود هر سهم سال مالی اسفند جاری کرده است. به همین دلیل قبل از شروع معاملات امروز ، نماد آن بسته شد.

  براساس این گزارش، "خزامیا" با سرمایه 552.9 میلیارد تومانی ، سود هر سهم را که پیش از این 81 ریال پیش بینی کرده بود، این متغیر مهم در گزارش جدید را نه تنها به یک ریال کاهش داده بلکه در نیمه اول سال 105 ریال زیان هم شناسایی کرده است.

  علت تعدیل منفی زامیاد ناشی از دو عامل کاهش تیراژ تولید و فروش محصولات به دلیل عدم تامین مواد اولیه توسط تامین کنندگان و همچنین کاهش حجم فروش محصولات اعلام شده است.

  اما سیمان قاین درحالی از 28 آبان با توقف نماد روبرو بوده که در عملکرد نیمه اول سال سود هر سهم با 57 درصد افزایش از 915 به 1.435 ریال رسانده و قادر به پوشش 101 درصدی هم شده است.

  عامل اصلی تعدیل سود جالب این شرکت کوچک و با سرمایه بیش از 5.3 میلیارد تومانی افزایش حدود 10 درصدی قیمت فروش ( طبق مصوبه 18 مهر 95  انجمن سیمان ) و رشد فروش ه طبع آن مبلغ فروش شرکت از 5.9 به 6.2 میلیارد تومان است. 

  انتهای پیام