اخبار خودرو

 • آورده نقدی خارجی ها تضمین اجرای قرادادها است

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس

  پدال نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بهترین تضمین برای اجرای قراردادها از سوی خارجی ها سرمایه ای است که آنها می آورند، گفت:قرارداد هایی که از سوی خودروسازان با خارجی ها بسته شده کاملا آگاهانه و در یک چارچوب حرفه ای بوده است.

  به گزارش پدال نیوز به نقل از عصر خودرو، رمضانعلی سبحانی فر درباره تضمین قرارداد خودروسازان با شرکت های خارجی گفت: بهترین تضمین برای اجرای قراردادهایی که خودروسازان با خارجی ها منعقد کرده اند سرمایه ای است که آنها برای ساخت و تولید خودرو در کشور خواهند آورد.
   
  وی ادامه داد: در گذشته انتقادی که به انعقاد قراردادها از سوی برخی کارشناسان و نمایندگان صورت می گرفت این بود که چرا خودروسازان خارجی به طور مستقیم در ایران سرمایه گذاری نمی کنند، اما در قراردادهای اخیر شاهد هستیم که این هدف محقق شده و شرکت های طرف قرارداد با خودروسازان ایرانی مجاب شده اند تا حجم قابل توجهی سرمایه را وارد ایران کنند.
   
  سبحانی فر اظهار داشت: در قراردادهای جدید در کنار ورود دانش فنی و تکنو لوژی های روز دنیا سرمایه نقدی نیز آورده می شود که در صورت فسخ قرارداد طرف خارجی متضرر خواهد شد و باید سرمایه خود را بگذارد و برود.
   
  وی با بیان اینکه در گذشته جای خالی اینگونه قراردادها کاملا محسوس بود،افزود: آنچه مسلم است ایران پیشرفته ترین کشور خاورمیانه در زمینه صنعت خودرو و قطعه سازی هم به لحاظ زیرساخت و هم به لحاظ منابع انسانی و دیگر مزیت هاست و به همین دلیل خودروسازان بزرگ دنیا بهترین گزینه را مشارکت باخودروسازان ایرانی می دانند.
   
  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: پیش بینی می شود با انتقال دانش فنی روز دنیا، در آینده نزدیک ایران پایگاه اصلی تولید خودرو در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خواهد بود.