اخبار نفت و انرژی

 • وزیر نفت نحوه انتقال وظایف شرکت ملی صادرات گاز ایران را ابلاغ کرد

  وزیر نفت در ابلاغیه‌ای، نحوه انتقال وظایف شرکت ملی صادرات گاز ایران را به شرکت ملی نفت و شرکت ملی گاز تشریح کرد.

  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، در پی انحلال شرکت ملی صادرات گاز ایران، بیژن زنگنه در ابلاغیه ایی به علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت و حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز، نحوه انتقال وظایف این شرکت را ابلاغ کرد.

  براساس مطالعات انجام‌شده، با توجه به اینکه در شرایط کنونی ادامه خدمات و مأموریت شرکت ملی صادرات گاز ایران در قالب موجود، ضروری نیست، لذا لازم است مأموریت و کارکنان این شرکت به شرکت ملی نفت ایران منتقل و سپس به ترتیب زیر، عمل ‌شود:

  1- از نظر وظیفه‌ای، کل وظایف مربوط به ال‌ان‌جی، در شرکت ملی نفت ایران باقی می‌ماند.

  2- وظایف مربوط به صادرات گاز با خط لوله، شامل واردات، صادرات یا معاوضه گاز، همراه با مدارک و اسناد مربوطه، به شرکت ملی گاز ایران منتقل می‌شود و از این پس، دیگر شرکت ملی نفت ایران در این امور دخالت و ورود مستقیم نمی‌کند.

  تبصره١- مواردی که صادرات گاز مستقیما با خط لوله از منابع تولیدی در دریا صورت گرفته و یا مواردی که طبق قرارداد تولید گاز و صادرات گاز، الزاما بخشی از زنجیره تولید از بالادستی تا مصرف باشد، از شمول این بند مستثناست.

  تبصره٢- قرارداد صادرات گاز به عمان، کماکان از طریق شرکت ملی نفت ایران پیگیری شود.

  3- آن تعداد از کارکنان شرکت ملی صادرات گاز ایران مربوط به وظایف مقرر در بند ٢ که شرکت گاز به ایشان اعلام نیاز کند، باید به شرکت ملی گاز منتقل شوند.

  4- بقیه کارکنان به هر ترتیب که نیاز باشد، طبق مقررات در شرکت ملی نفت ایران یا شرکت‌های تابعه آن، به کار گمارده خواهند شد.

  5- ساختار سازمانی متناسب با فعالیت‌های انتقال‌یافته به شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی گاز ایران، طبق این ابلاغیه باید از سوی معاونت توسعه سرمایه انسانی و مدیریت با همکاری شرکت‌های ذی‌ربط، طراحی و به اجرا گذارده شود.

  انتهای پیام