اخبار طلا و سکه
 • رشد طلا، عقبگرد دلار

  درحالیکه قیمت طلا در بازارهای جهانی روندی افزایشی به خود گرفته قیمت دلار در بازار ارز با کاهش مواجه شده است.

  به گزارش سایت طلا قیمت سکه در بازار امروز در حالی با افزایش همراه بود که بهای اونس جهانی طلا با کاهش ارزش دلار تقویت شد و با بالای 1270 دلار رسید.

   در بازار امروز چهارشنبه هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با رشد 3500 تومانی، یک میلیون و 95 هزار تومان و نیم سکه با رشد یک هزار تومان 554 هزار تومان به فروش رسید.

  همچنین در همین بازار ربع سکه و سکه گرمی بدون نوسان به ترتیب 291 و 184 هزار تومان قیمت خوردند.

   اما هر گرم طلا در بازار داخلی کشورمان امروز با 400 تومان افزایش 110 هزار و 400 تومان معامله شد. هر مثقال طلای 17 عیار نیز در بازار 478 هزار و 500 تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 1900 تومان رشد داشت.

  براساس این گزارش بازار ارز که در هفته های اخیر با افزایش تقاضا و رشد قیمت در کشورهای همسایه صعودی شده بود، طی دو روز گدشته در مسیر تعادل قرار گرفت و امروز با افت 3 تومانی 3588 تومان فروخته شد.

  فعالان بازار ارز کاهش تقاضا و فراوانی ارز را از دلایل کاهش قیمت دلار عنوان می کنند.

  در بازارهای جهانی نیز برای دومین روز ارزش دلار در مقابل ارزها دیگر باکاهش مواجه شده و رشد بهای طلا در بازارهای بین المللی را رقم زده است.

  امروز هر اونس طلا با رشد حدود 9 دلاری به 1270 دلار و 60 سنت رسید.

  کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی بر افزایش قیمت طلا در ماههای آینده تأکید دارند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شروع اعیاد هندی ها و گمانه زنیهای مربوط به افزایش و یا عدم افزایش نرخ بهره از دلایل رشد قیمت توسط آنان عنوان شده است.

  انتهای پیام