اخبار اقتصادی

 • ایجاد 6 هزار فرصت شغلی در اندیمشک

  توسط ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) انجام مي‌گيرد:

  رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از سرمايه‌گذاري 14 هزار میلیارد ریالی برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی در شهرستان اندیمشک خبر داد.
   
  دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ضمن اعلام اين خبر، اظهار داشت: با تخصیص این میزان اعتبار و اجرای طرح‌های مختلف توانمندسازی اقتصادی بیش از 6 هزار فرصت شغلی در اندیمشک ایجاد می‌شود.
   
  وی عنوان كرد: برای شهرک‌های صنعتی، صنایع کوچک و بخش كشاورزي با مشاركت بنياد بركت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 1000 میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.
   
  رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) افزود: به منظور توسعه‌ فضاهای آموزشی در مناطق روستایی اندیمشک و الوار 20 مدرسه‌ جدید برکت احداث می‌شود. این در حالی است که 10 باب مسجد و پنج باب خانه‌ عالِم نیز در مناطق مورد نیاز روستایی این شهرستان ساخته خواهد شد.
   
  هم‌چنین برای ارتقای سطح بهداشت و درمان، علاوه بر احداث درمانگاه مازو، یک باب کلینیک نیز در این شهرستان پس از انجام بررسي‌ و اخذ مجوزهای لازم، با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی بنیاد برکت ساخته مي‌شود.
   
  دكتر مخبر در نشست  با مسئولين شهرستان انديمشك به اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت وام قرض‌الحسنه 50 میلیون ریالی به مددجویان کمیته امداد امام و بهزیستی اشاره کرد و گفت: در راستای حل مشکل مسکن مددجویان زیرِ پوشش این نهادهای حمایتی ساخت 200 واحد مسکونی برای افراد بی‌بضاعت در برنامه قرار می‌گیرد.
   
  رييس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در ادامه بیان داشت: در زمینه‌ سرمایه‌گذاری 11200 میلیارد ریالی برای ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی شهرستان اندیمشک در حال بررسی و برنامه‌ریزی هستیم.
   
  فرماندار اندیمشک نیز در این نشست گفت: اندیمشک مشکلات زیادی در بخش‌های مختلف دارد که نیازمند توجه ویژه است.
   
  جهانگیری افزود: در اندیمشک شهرک‌های صنعتی مشکلات بسیاری دارند و کارخانه‌ سیمان اندیمشک نیز 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تکمیل و بهره‌برداری از آن صدها فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
   
  وی اظهار کرد: مشکلات مربوط به اشتغال و پیامدهای ناشی از بیکاری در مناطق مختلف اندیمشک دیده می‌شود که رفع این مشکلات نیاز به تأمین زیرساخت‌های لازم دارد.
   
  فرماندار اندیمشک گفت: در بخش‌های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، کشاورزی و برخی بخش‌های دیگر، اندیمشک با مشکل مواجه است.
   
  وی بیان کرد: بخش زیادی از این مشکلات در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهرستان است که با چتر حمایتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و از طریق بنیاد برکت می‌توان بسیاری از آن‌ها را برطرف کرد.
   
  حسنوند نماينده‌ مردم شهرستان انديمشك در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اين‌كه انديمشك بيش از هزار شهيد و 2500 جانباز تقدیم انقلاب کرده است، گفت: انديمشك دروازه‌ ورودي استان خوزستان و هم‌جوار با چند استان ديگر است ولی محرومیت در وجود شهر خودش را نشان می‌دهد. لازم است براي انديمشك بودجه‌ ملي در نظر گرفته شود چرا كه هم‌اكنون هزينه‌هاي جاده‌ انديمشك- اهواز و انديمشك- لرستان را هم از بودجه‌ی شهرستان انديمشك پرداخت مي‌كنيم.
   
  مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان اندیمشک نیز در اين نشست گفت: وضعیت آموزش و پرورش اندیمشک با 25 هزار دانش‌آموز، بیش از 140 آموزشگاه و 2 هزار و 150 معلم نیاز به توجه و رسیدگی بیش‌تری دارد.
   
  وی افزود: در شهرستان اندیمشک حداقل 20 آموزشگاه فرسوده و تخریبی وجود دارد. هم‌چنین بیش‌تر مدارس به شکل دو نوبته خدمات‌رسانی می‌کنند در حالی که در سطح کشور بر یک نوبته شدن مدارس تأکید می‌شود. هم‌چنین 10 مدرسه‌ی نیمه‌تمام داريم كه نیاز است سریع‌تر تکمیل و تجهیز شوند.
   
  پس از این نشست، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیأت همراه با خانواده‌ معظم پنج شهید مدافع حرم اندیمشک دیدار و از آن‌ها و رشاد‌ت‌های شهدای گران‌قدر تجلیل به عمل آوردند.