اخبار اقتصادی

 • آخرین روز معاملاتی مهر ماه همراه با افت حجم معاملات

  شرکت کارگزاری مبین سرمایه گزارش می‌دهد

  با توجه به اینکه آخرین روز معاملاتی در مهر ماه را پشت سر گذاشتیم، شاهد کاهش حجم و ارزش معاملات هستیم

  گزارش بازار:

  به گزارش بورس نیوز به نقل از گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز چهارشنبه 95.07.28 در بازار برق بورس انرژی 1,030 مگاوات برق به ارزش 10 میلیارد و 367  میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 5 درصدی همراه بوده است.

  میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز تغییر چندانی نداشت و افزایش اندک 0.2 درصدی را به ثبت رساند.

  نمودار میانگین وزنی قیمت:

  همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشاهده می‌شود؛ ثبات قیمت در محدوده 368,000 ريال همچنان پایدار بوده و تغییر چندانی مشاهده نمی‌شود.

  امروز در بازار برق بورس انرژی، معاملات در محدوده قیمت‌های روز گذشته به ثبت رسید و بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای بار پایه بود. با توجه به اینکه آخرین روز معاملاتی در مهر ماه را پشت سر گذاشتیم، شاهد کاهش حجم و ارزش معاملات هستیم از سوی دیگر خریداران منتظر واریز اعتبار جدید و تأمین نقدینگی هستند.

  آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

   

  بررسی روند نماد 13950808 :

  نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13950808 را نشان می‌دهد. قیمت در طول دوره شیبی نزولی و بسیار ملایم داشته و در حال حاضر در محدوده 368,000 ريال قرار گرفته است.

  روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشاهده می شود؛ قیمت در ابتدای دوره روندی نزولی داشته و پس از رسیدن به قیمت 340,000 ريال، شیب صعودی به خود گرفته و در انتهای دوره در محدوده 365,000 ريال قرار گرفته است.

  در این نماد تا به امروز 360  مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 28.07.1395 با 170  مگاوات می‌باشد.

  روند نماد 13940808 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

  استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

  کانال تلگرام: https://telegram.me/MobinBargh

  www.mobinsb.com