اخبار تولید و تجارت

 • از 58 صادرکننده افتخارآفرین، ممتاز و نمونه کشور تجلیل می‌شود

  در مراسم بیستمین سالروز ملی صادرات از 58 صادرکننده افتخارآفرین، ممتاز و نمونه کشور تجلیل می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از  روابط عمومی سازمان توسعه تجارتمراسم بیستمین سالروز ملی صادرات در حالی فردا برگزار می شود که قرار است طی این مراسم سه صادرکننده مدال افتخار صادرات دریافت کنند، پنج صادرکننده به عنوان صادرکننده ممتاز و 50 صادرکننده هم در گروه‌های کالایی مختلف به عنوان صادرکننده نمونه معرفی شوند.

  ، مدیرکل دفتر امور بنگاه‌ها با اشاره به برگزاری مراسم بیستمین سالروز ملی صادرات در روز پنجشنبه 29 مهر با حضور ریاست جمهوری، گفت: شاخص‌های انتخاب صادرکنندگان نمونه، هر ساله با توجه به شرایط مختلف اقتصادی کشور از جمله وضعیت صادرات، مورد بازنگری قرار می گیرد و به روز می شود.

  وی اضافه کرد: هر ساله از همه تشکل‌های صادراتی، اتاق‌های بازرگانی و همچنین صادرکننده‌های نمونه سال‌های گذشته در مورد شاخص‌های انتخاب صادرکنندگان کسب نظر می‌شود و استعلام می‌کنیم که چه شاخص‌هایی مد نظرشان است.

  وی ادامه داد: بعد از کسب نظر این افراد، پیشنهادات در جلسه‌ای با حضور اعضای کارگروه انتخاب صادرکننده نمونه بررسی می‌شود و پیشنهاداتی که قابل اعمال و از نظر منطق کارشناسی قابل پذیرش است، به عنوان معیار انتخاب صادرکننده نمونه اعمال می‌شود.

  مدیرکل دفتر امور بنگاه‌ها در سازمان توسعه تجارت ایران گفت:‌ به هرحال، نقطه نظرات در این زمینه متفاوت است و پیشنهادات حتما باید ازجانب یک تیم کارشناسی، مورد بررسی قرار گیرد.

  توانا اضافه کرد: با این حال، انتخاب شاخص‌ها همواره با توجه به شرایط کشور و شرایطی که صادرکننده‌ها ممکن است با آن مواجه باشند مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

  وی گفت: هدف سازمان توسعه تجارت در انتخاب صادرکننده نمونه، صرفا انتخاب یک شرکت به عنوان صادرکننده نمونه نیست بلکه به نوعی هدایت جریان صادرکنندگان و صادرات کشور به سمت موضوعات پر اهمیت مانند برندینگ و توسعه سرمایه‌گذاری مشترک است.

  به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، مراسم بیستمین سالروز ملی صادرات فردا پنجشنبه 29 مهر از ساعت 8 صبح با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشور، وزار و مسئولان بلندپایه و صادرکنندگان و فعالان اقتصادی در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود و از سه صادرکننده ممتاز سال‌های گذشته با اعطای مدال افتخار صادرات تجلیل خواهد شد؛ ضمن اینکه 5 صادرکننده ممتاز و حدود 50 صادرکننده نمونه هم معرفی خواهند شد.