اخبار اقتصادی

 • امکان تردد کشتی های کروز در آبهای جنوب فراهم می شود

  مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه گردشگری از فراهم شدن زمینه تردد کشتی های کروز در آبهای جنوبی کشور خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سید کاظم خلدی نسب در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) اظهار داشت : یکی از برنامه های اولویت دار معاونت گردشگری، زمینه سازی تردد کشتی های کروز در آبهای جنوبی کشور است.

  مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه گردشگری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر نقش موثر تردد کشتی های کروز در آبهای کشور در توسعه هر چه بیشتر گردشگری دریایی گفت: تحقق این امر نیازمند ایجاد تسهیلات ویژه است.

  وی با اشاره به راه اندازی خط کشتیرانی خصب- قشم، اظهار داشت: راه اندازی این خط کشتیرانی مسافری از اهمیت بسیار زیادی در مبحث گردشگری دریایی برخوردار است.

  خلدی نسب اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزیهای منسجم و جامع در آینده ای نه چندان دور شاهد توسعه برقراری خطوط کشتیرانی مسافری و تفریحی بین ایران با سایر کشورها در زمینه توسعه گردشگری دریایی باشیم.

  این مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: در این راستا ارتباط و توسعه روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل نزدیکی مسیر تردد دریایی با این کشورها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

  وی بیان داشت: به منظور توسعه تردد کشتی های کروز قصد داریم از سرمایه گذاران داخلی و خارجی متقاضی این امر بهره مند شویم.

  به گفته مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه گردشگری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، سرمایه گذاران بخش خصوصی همواره نسبت به ورود در پروژه های درآمد زا به ویژه در بخش گردشگری تمایل دارند.

  وی با اشاره به اینکه گردشگری دریایی و مبحث کشتی های کروز یکی از گران ترین خدمات گردشگری دریایی در دنیا محسوب می شود، گفت: بنابراین سرمایه گذاران بخش خصوصی در صورتی که از تسهیلات دولتی بهره مند شوند، بدون شک نسبت به ورود به این بخش از صنعت گردشگری اقدام خواهند کرد.

  خلدی نسب اذعان داشت: نکته بسیار مهم دربحث راه اندازی تردد کشتی های کروز در آبهای کشور، ایجاد زیرساختهای لازم است.

  وی گفت : امکان پهلوگیری کشتی های کروز در اسکله هایی با آبخور بسیار بالا امکان دارد که این امکان باید در اسکله های جنوبی کشور فراهم شود.

  این مقام مسئول در سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بیان داشت: البته هم اکنون این امکان در برخی از اسکله های جنوبی نظیر اسکله کیش فراهم است.

  وی به ورود مسافران کشتی کروز خارجی در سال گذشته به ایران اشاره کرد و گفت: ورود این کشتی کروز به آبهای کشور و بازدید گردشگران آن از جاذبه های گردشگری کشور مان بسیار حائز اهمیت بود چرا که باعث آشنایی این گردشگران با فرهنگ ایران شد و آنها را به مبلغانی برای سفر به ایران تبدیل کرد.

  به گفته خلدی نسب، امکان ورود گردشگران خارجی از طریق کشتی های کروز به داخل کشور می تواند تاثیر بسیار زیادی در توسعه گردشگری کشور ایفا کند.

  مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه گردشگری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،اظهار داشت: تحقق این امر مستلزم اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده در این زمینه است.