اخبار بورس

 • اوراق گواهی سپرده بانک پارسیان در فرابورس ایران پذیرش شد

  اوراق گواهی سپرده عام بانک پارسیان در نماد «پارس9607» که با هدف اعطای تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام و تامین سرمایه در گردش منتشر شده با نام و قابل معامله در فرابورس بوده و نرخ سود آن 15.5 درصد است که ماهانه به دارندگان آن پرداخت خواهد شد.

  به گزارش اقتصادنیوز، در راستای توسعه بازار بدهی در فرابورس ایران، حدود 20 هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده عام بانک پارسیان در بازار ابزارهای نوین مالی پذیرش شد.

  اوراق گواهی سپرده بانک پارسیان در نماد «پارس9607» که با هدف اعطای تسهیلات به طرح‌های نیمه تمام و تامین سرمایه در گردش منتشر شده با نام و قابل معامله در فرابورس بوده و از تاریخ بازگشایی نماد آن قابل دادوستد خواهد بود.

  تعداد کل این اوراق 20 میلیون ورقه به ارزش اسمی هر ورقه یک میلیون ریال است که پذیره‌نویسی آن در شبکه شعب بانک پارسیان صورت گرفته و نزدیک به 20 هزار میلیارد ریال از آن در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیرش شده است. همچنین مدت این اوراق یکساله بوده و نرخ سود آن 15.5 درصد است که ماهانه به دارندگان آن پرداخت خواهد شد.

  ارکان اوراق گواهی سپرده عام بانک پارسیان شامل ناشر یعنی بانک پارسیان، بازارگردان تامین سرمایه لوتوس پارسیان و عامل پرداخت سود شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.

  منبع: روابط عمومی فرابورس ایران