اخبار اقتصادی

 • گلایه ترکی از آموزش و پرورش

  رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در مراسم افتتاحیه سرشماری حضوری عمومی نفوس و مسکن گفت: از آموزش و پرورش تشکر می کنیم اما گله مند نیز هستیم زیرا تنها جایی که می‌توانست به خوبی به ما کمک کند آموزش و پرورش بود اما آنطور که باید ورود نکرد.

  به گزارش ایسنا، ناصر امانی در مراسم افتتاحیه سرشماری حضوری عمومی نفوس و مسکن شهرستان تهران اظهار کرد: شهردار تهران دستور داد با تمام توان در خدمت این برنامه ملی باشیم.

  وی افزود: طی یک ماه گذشته بیشتر در حوزه اطلاع رسانی و آموزش و جذب مأموران تلاش کردیم اما کار اصلی ما از روز شنبه آغاز می شود.
  امانی با بیان اینکه طی 10 سال گذشته شهرداری تهران زیرساخت های خوبی در حوزه اجتماعی فراهم کرده است که ناشناخته مانده‌اند و سرای محلات از این جمله هستند، گفت: استراتژی شهرداری تهران تبدیل شهرداری از نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی بوده است و امروز شاهد محله محوری و هویت بخشی مجدد به محلات شهر تهران و مشارکت مردم در اداره محلات هستیم.
  معاون برنامه ریزی و توسعه امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه 354 محله تهران ظرفیت عظیم اجتماعی هستند که در خدمت همه نهادها و سازمان های مستقر در تهران هستند، اظهار کرد:در سرشماری سال 90 جذب مأمور سرشماری مشکل داشت اما امسال پیشنهاد دادیم از ظرفیت محلات تهران استفاده شود. خوشبختانه این امر محقق شد و 11 هزار و 500 نفر از محلات تهران داوطلب شدند که چون با محلات آشنایی دارند کار سرشماری را بهتر و سریعتر انجام می دهند.
  امانی به ظرفیت خانه های IT در سرای محلات نیز اشاره کرد و گفت: مردمی که دسترسی به اینترنت ندارند می توانند از طریق این خانه ها اقدام کنند. در مجموع شهرداری تهران هرکجا کاری متعلق به منافع عمومی نظام است با همه وجود در صحنه است که از جمله آن می توان به برنامه پیاده روی اربعین اشاره کرد.
  وی افزود  امکانات لازم برای انجام سرشماری را در اختیار قرار دادیم و با وجود هزینه بالایی که تغییر و نوسازی پلاک ها داشتند از این فرصت استفاده کردیم و آن را انجام دادیم و تا سوم آبان نصب پلاک های جدید به پایان می رسد تا مأموران کار خود را به سهولت انجام دهند.

  همچنین ترکی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران در این مراسم اظهار کرد: همکاری و اعتماد و همدلی مردم بی سابقه است و باید از آنها قدردانی کنیم. هشت دوره سرشماری انجام شده که برای نخستین بار در مرحله اول به صورت اینترنتی انجام شد و استقبال و همدلی مردم خوب بود.

  وی افزود: 17 هزار نفر برای مشارکت در سرشماری ثبت نام کردند و 11 هزار مأمور سرشماری آموزش دیدند که در خط مقدم هستند و باید از آنها نیز قدردانی کرد زیرا حقوق و دستمزدی که برای آنها در نظر گرفته شده است جبران زحمات آنها را نمی کند.

  ترکی در پایان گفت: از آموزش و پرورش هم تشکر می کنیم اما گله مند نیز هستیم زیرا تنها جایی که می‌توانست به خوبی به ما کمک کند آموزش و پرورش بود اما آنطور که باید ورود نکرد.

  انتهای پیام