اخبار نفت و انرژی

 • دومین کنفرانس ژئومکانیک نفت بهمن ماه برگزار می‌شود

  دومین همایش ژئومکانیک نفت ایران با حمایت مدیریت اکتشاف، بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شانا، احمد رمضان زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود و رئیس هیئت مدیره انجمن ژئومکانیک نفت ایران، امروز (چهارشنبه 28 مهر) در نشستی خبری از برگزاری دومین همایش ژئومکانیک نفت، در بهمن امسال خبر داد و گفت: ژئومکانیک نفت یکی از گرایش‌های تازه است که قدمت آن در دنیا به 16 سال می‌رسد.

  وی افزود: این گرایش نوپا (ژئومکانیک نفت) در زمینه هایی همچون اکتشاف، حفاری، تولید و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی به‌ویژه در حوزه ازدیاد برداشت، نقش مهمی دارد.

  رمضان زاده با بیان این که انجمن ژئومکانیک نفت ایران از سال 92 کار خود را آغاز کرده است، گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این انجمن و همچنین تلاش اعضای آن، انجمن ژئومکانیک نفت ایران تاکنون از توسعه خوبی برخوردار بوده و جزو انجمن‌های ممتاز به شمار می رود.

  رئیس هیئت مدیره انجمن ژئومکانیک نفت ایران، ضمن قدردانی از محمدرضا مقدم، معاون ، پژوهش و فناوری وزیر نفت، به دلیل حمایت‌های متعدد از این انجمن، عنوان کرد: اولین همایش این انجمن با حمایت‌های معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، اردیبهشت پارسال برگزار شد که تجربه موفقی بود، از این رو دومین همایش نیز بهمن برگزار می‌شود.

  مجید نیکخواه، دبیر علمی همایش ژئومکانیک نفت ایران نیز در این نشست با بیان این که ژئومکانیک نفت نقش تعیین کننده‌ای در حوزه انرژی دارد، گفت: محورهای اصلی دومین همایش ژئومکانیک نفت مطابق با نیاز کشور و اهداف در نظر گرفته شده است.

  وی با اشاره به این که در این همایش سه سخنران کلیدی حضور خواهند داشت، افزود: نشست‌های تخصصی نیز با توجه به نیازهای روز صنعت کشور، در این همایش تشکیل خواهد شد.

  نیکخواه ادامه داد: اعضای سیاست گذاری و کمیته علمی این همایش از متخصصان و مدیران صاحب نام صنعتی هستند، همچنین تعداد 28 داور علمی از استادان بنام دانشگاه در این همایش حضور خواهند داشت.

  دبیر علمی همایش ژئومکانیک نفت ایران تصریح کرد: تاکنون 126 مقاله برای این همایش ارسال شده که به دلیل نوپا بودن انجمن ژئومکانیک نفت، ارسال این تعداد مقاله بسیار ارزشمند است.

  دومین همایش انجمن علمی ژئومکانیک نفت ایران، بهمن امسال برگزار می‌شود.