اخبار بورس

 • پیش‌بینی بازار سهام در آخرین روز معاملاتی مهر ماه

  آخرین روز معاملاتی مهر‌ماه در شرایطی آغاز می‌شود که انتظار می‌رود با توجه به ارائه گزارش‌های شش‌ماهه و خبر استعفای سه وزیر بازار متعادل‌تر از روزهای گذشته باشد.

  آخرین روز معاملاتی مهرماه در شرایطی آغاز می‌شود که بازار سهام تا حدودی به تعادل رسیده و توازن نسبی در روند معاملات حاکم شده است.

  اما روز گذشته در عرصه سیاسی شاهد تحولاتی بودیم که در مهمترین آنها می‌توان به استعفای هم زمان سه وزیر ورزش، آموزش و پرورش و صنعت اشاره کرد که در این میان معاون مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صنعت ضمن تکذیب خبر استعفای نعمت‌زاده اعلام کرد وزیر صنعت در سفر استانی به سر می‌برد.

  و اما امروز بازار سهام به یکی از سطوح مقاومتی مستحکم خود برخورد می‌کند و انتظار می‌رود تا حدودی با افزایش عرضه مواجه شده و روند رو به رشد بازار به سمت متعادل شدن پیش برود.

  با این وجود با توجه به چشم‌انداز مثبت بازار و پیش‌بینی رشد اقتصادی کشور روند حرکت شاخص در بازه زمانی میان مدت صعودی ارزیابی می‌شود.

  در همین حال گزارش‌های شش‌‌ماهه شرکت‌ها همانند دو روز گذشته بر روی کدال قرار خواهند گرفت و انتظار می‌رود بر روند معاملات تاثیر‌گذار باشد.

  اما در بازارهای جهانی شاهد افت نسبی قیمت طلا و فلزات اساسی هستیم. به این ترتیب قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی با افت دو دلارو 11 سنتی به 1261 دلار رسید. همچنین در بازار فلزات اساسی از میان پنج فلز کلیدی روی، نیکل و آلومینیوم با افت قیمت مواجه و در مقابل مس و سرب رشد قیمت را تجربه کردند.

  از سویی دیگر هر بشکه نفت برنت بدون تغییر نسبت به روز قبل در قیمت 52 دلارو 15 سنت معامله شد.

  در میان صنایع بازار پیش‌بینی می‌شود خودرویی‌ها که در دو روز گذشته روند رو به رشدی را آغاز کرده بودند امروز به یکی از معتبرترین سطوح مقاومتی خود برخورد می‌کنند و تا حدودی با افزایش عرضه مواجه شوند. با این وجود انتظار می‌رود حجم داد وستدها در میان تمامی نمادهای این گروه کماکان بالا باشد.

  در میان پالایشی‌ها انتظار می‌رود روند داد و ستدها تحت تاثیر رشد قیمت جهانی نفت به محدوده 52 دلار با افزایش تقاضا مواجه و شاهد رشد حجم و ارزش معاملات این گروه باشیم. با این وجود به نظر می رسد تحرکات سهامداران در میان نمادهای این گروه با چاشنی احتیاط همراه باشد.

  در گروه فلزات اساسی هم پیش‌بینی می‌شود روند داد وستدها با افت نسبی مواجه شده و شاهد افزایش عرضه‌ها در میان نمادهای این گروه باشیم. با این وجود به نظر می‌رسد روند معاملات گروه فولاد با رونق نسبی مواجه شود.

  با این ترتیب انتظار می‌رود روند معاملات امروز بازار سهام با شروع مطلوب و رشد چشم‌گیر شاخص آغاز شده و در ادامه شاهد متعادل شدن حرکت شاخص باشیم.

  منبع:‌ ملت‌بازار