اخبار تولید و تجارت

 • تولید انکوباتورهای آزمایشگاهی سیار

  توسط یک شرکت فناور صورت گرفت؛

  یک شرکت فناور کشورمان توانسته است نمونه سیار انکوباتورهای آزمایشگاهی را با قابلیت نمونه‌گیری از تمامی نمونه‌های بیولوژیکی تولید و تجاری‌سازی کند.

  به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسین اسلامی، مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به توانمندی این شرکت در تولید آنکوباتورهای سیار گفت: دستگاه انکوباتور سیار یک مدل کوچک شده و قابل حمل دستگاه انکوباتور آزمایشگاه است که می‌تواند در آزمایشگاه‌های بیولوژی برای کشت و رشد دادن نمونه‌های زنده مانند سلول‌ها یا میکروب‌ها به کار رود.

  وی افزود: این وسیله با کنترل رطوبت، دما، میزان اکسیژن و دی اکسید کربن شرایطی مناسب برای رشد ارگانیسم‌های زنده فراهم می‌کند و به عنوان یکی از ابزارهای مهم در آزمایش‌های میکروبیولوژی، زیست‌شناسی سلولی و... به شمار می‌رود.

  اسلامی با اشاره به توانمندی‌های این دستگاه مشابه نمونه انکوباتور نصب شده در آزمایشگاه‌ها افزود: این دستگاه با برخورداری از  قابلیت انکوباسیون تمام نمونه‌های بیولوژیکی و سلول زنده، نقل و انتقال این نمونه‌ها  را در محیط انکوباسیون از محلی به محل دیگر امکان‌پذیر می‌کند. انکوباتور سیار مدل (MIP) جهت انتقال انواع نمونه‌های آزمایشگاهی بویژه نمونه اسپرم از محل نمونه‌گیری به آزمایشگاه طراحی شده است.

  این فعال فناور به حل بسیاری از چالش‌های نمونه‌گیری به شیوه پیشین با کمک دستگاه انکوباتور سیار اشاره کرد و گفت: با استفاده از این دستگاه، در محیطی کاملا آرام و عاری از استرس از شخص نمونه‌دهنده  به روش طبیعی نمونه دریافت شده و به وسیله انکوباتور سیار به آزمایشگاه مورد نظر انتقال می‌یابد که نمونه‌های حساس مانند اسپرم از آسیب‌هاب وارده در اثر استرس مصون خواهند بود.

  اسلامی در ادامه گفت: این دستگاه با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری طراحی و تولید شده است که ضمن دقت عمل بسیار بالا، با شارژ به وسیله برق شهری می‌تواند به مدت 3 ساعت فعالیت کند.

  این فعال فناور با اشاره به طراحی دستگاه‌ها و ثبت دستگاه‌های آزمایشگاهی این حوزه تصریح کرد: بخشی از فعالیت‌های این شرکت به طراحی مدارات الکترونیکی و PCB و برنامه‌نویسی صنعتی میکرو کنترلر، طراحی سیستم‌های دیجیتال هدایت و کنترل و رباتهای صنعتی و همچنین طراحی خطوط تولید و اتوماسیون واحدهای تولیدی و صنعتی مربوط می‌شود.

  انتهای پیام