اخبار بانک و بیمه

 • برگزاری آیین بزرگداشت بنیان‌گذار بانک صادرات ایران

  آیین بزرگداشت زنده یادمحمدعلی مفرح، بنیان‌گذار بانک صادرات ایران، با حضور مدیرعامل، رییس هیات‌مدیره، مدیرعامل کانون بازنشستگان، اعضای هیات‌مدیره کانون بازنشستگان و جمع کثیری از کارکنان شاغل و بازنشسته در محل کانون بازنشستگان این بانک برگزار شد.

  به گزارش سرویس بازار ایسنا، در این مراسم یاد و خاطره شادروان محمدعلی مفرح به عنوان مدیری توانمند و دوراندیش که تمام عمر خود را صرف اعتلا و سربلندی بانک صادرات ایران کرد، گرامی داشته شد.

  زراعتی با اشاره به تاریخچه این بانک گفت: مفرح به عنوان فردی خلاق و خوش‌فکر بانک صادرات ایران را در سال ١٣٣١ با سختی و تلاش فراوان بنا نهاد، ایشان بانکی را پایه‌گذار کرد که امروزه بیش از ٥٥ هزار خانواده بر سر سفره آن نشسته‌اند و در طول شش دهه فعالیت آن منشا اثرات بسیار با ارزش و عظیمی بوده که این مهم همواره مایه مباهات بانک صادراتی‌ها است.

  وی یادآور شد: نگاهی گذرا به تاریخ بانکداری کشورمان نشان از این واقعیت دارد که تاسیس بانک صادرات و معادن ایران در ١٥ شهریورماه ١٣٣١ سرآغاز بانکداری به مفهوم واقعی و توام با رشد و جهش اقتصادی ایران بوده است.

  زراعتی در ادامه بیان کرد: در آن روزگار که ارائه خدمات پولی منحصر به اقشار خاص جامعه بود، بانک‌ها با ماهیتی تماما دولتی به فعالیت اشتغال داشتند اما این بانک تازه تاسیس که تبلور نبوغ و همت بلند و آینده‌نگر بنیان‌گذارانش بود، با انگیزه گسترش خدمات بانکی در میان آحاد جامعه پا به میدان گذاشت و هدف محوری خود را در ترویج این فرهنگ پایه‌ریزی کرد.

  مدیرعامل بانک بانک صادرات  افزود: مفرح در این راه پر فراز و نشیب با ایجاد نظم و پیوستگی سازمانی توانست بانک را به جایگاه ممتازی برساند و این موقعیت پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز به یاری کارکنان پاک خود تداوم داشته و دارد.

  محمدعلی مفرح در نهم آبان سال ١٢٩٥ در خیابان سیروس به دنیا آمد و سال‌های سال برای تعالی بانک صادرات تلاش کرده بود روزهای پایانی عمر را با آرامش در کنار خانواده‌اش گذرانید تا اینکه در صبح بیست ودوم مهرماه سال ۱۳۶۱ بر اثر سکته قلبی روی در نقاب سرد خاک کشید و در قطعه ۸۲ بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

  انتهای پیام