اخبار بورس

 • صعود شاخص کل بر فراز قله 78 هزار واحدی

  در آخرین روز معاملات مهر ماه جاری رقم خورد:

  معاملات بازار سرمایه در آخرین روز از مهر ماه جاری با رشد ارزش سهام اغلب شرکت ها آغاز شد و بموجب آن شاخص کل بورس با ثبت رشد 178 واحدی وارد کانال 78 هزار واحدی شد.

  معاملات بازار سرمایه در آخرین روز از مهر ماه جاری با رشد ارزش سهام اغلب شرکت ها آغاز شد و بموجب آن شاخص کل بورس با ثبت رشد 178 واحدی وارد کانال 78 هزار واحدی شد.

  بر اساس گزارش بورس نیوز، طی معاملات روز جاری افزایش تقاضا در گروه های مطرح بورسی همچون معدنی، فولادی، پالایشی و خودرویی سبب شد تا نماگر بازار سرمایه پله ای دیگر را در مسیر صعود بپیماید. این در حالی است که ارزش معاملات در دو بازار بورس و فرابورس تا لحظه تنظیم این خبر حدود 150 میلیارد تومان محاسبه می شود و بر این اساس به نظر می رسد همچنان بازار سرمایه از کمبود نقدینگی رنج می برد.

  در این شرایط از جمله عوامل موثر بر رشد ارزش سهم گروه های مذکور می توان به اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی برخی از شرکت های فعال در گروه های معدنی، فولادی و ذغال سنگ اشاره کرد. چرا که به نظر می رسد انتشار گزارش های مناسب شرکت ها از عملکرد میاندوره ای شش ماهه نخست آنها نوید بهبود شرایط سودآوری شرکت ها و اثر آن بر روند قیمت سهام آن ها را به سهامداران می دهد. به طور مثال می توان به تعدیل مثبت 35 درصدی شرکت فولاد خوزستان و نیز ارتقاء سود برآوردی شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق از 25 ریال به 257 ریال اشاره کرد.

  در پایان خاطرنشان می شود که اگرچه معاملات روز جاری بازار سرمایه در مسیری مثبت در حال سپری شدن است، اما آنچه که از نظر اغلب اهالی این بازار از اهمیت زیادی برخوردار است، مستمر بودن روند صعودی است که البته انتظار می رود تا انتشار اخبار مثبت در حوزه سیاسی و اقتصادی در کنار عملکرد مناسب اغلب شرکت ها در پایداری این روند موثر واقع شود.


  جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

  https://telegram.me/boursenews_ir