اخبار اقتصادی

 • نقش محوری کنترلرهای ترافیک هوایی در تعریف جامع ایمنی پروازها

  روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی

  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : تعریف ایمنی بدون لحاظ نقش محوری کنترلرهای ترافیک هوایی تعریف جامعی نخواهد بود.

  نقش محوری کنترلرهای ترافیک هوایی در تعریف جامع ایمنی پروازهابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رضا جعفرزاده گفت : 28 مهر روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی فرصتی است تا نقش تعیین کننده کنترلرها در عرصه هوانوردی کشور تبین شود.
  رضا جعفرزاده گفت : رضایتمندی شرکت های خارجی در دریافت سرویس مناسب از سیستم کنترل فضای کشور می تواند تاثیر زیادی در جذب شرکتهای خارجی و به تبع آن شاهد ارز آوری بیشتری در این زمینه باشیم.

  وی اظهارداشت: کنترلرهای ترافیک هوایی با تکیه بر دانش تخصصی و تجربه توانسته اند در ارائه سرویس های اطلاعات پروازی و کنترل ترافیک فرودگاهی و مدیریت ترافیک مسیرهای هوایی داخلی و خارجی رضایتمندی شرکت های هواپیمایی را داشته باشند.

  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از آنجا که هواپیماها از زمان
  اغاز عملیات پرواز تا فرود در فرودگاه مقصد و توقف آن بر اساس مقررات ایکائو تحت نظارت این کنترلرها هستند ، می توان آنها را به عنوان مهمترین پشتیبان خلبانان در طول پرواز و به خصوص زمان اضطرار به شمار آورد.

  جعفرزاده اظهار داشت : علاوه بر این ایجاد بستر مناسب برای حرکت روان ترافیک عبور و مرور هوایی و ارائه سرویس های اطلاعات ضروری جهت حفظ ایمنی پروازها، جلوگیری از برخورد هواپیماها با موانع یا جلوگیری از برخورد آنها در فرودگاه ها از جمله وظایف حساس کنترلرهاست.

  جعفرزاده افزود : لازم است به این مناسبت از این قشر متخصص و متعهدی که همواره نقش به سزایی در ارتقا ایمنی و بی خطری پروازها داشته اند و آنها را به چشمانی بیدار مثال زده اند و توفیقاتشان مرهون تمرکز، توان تجزیه و تحلیل بالا و سخت کوشی بوده است تقدیر شود.