اخبار خودرو

 • رژه خودروهای آفرود به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در همدان

  پدال نیوز- رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان گفت: هم‌زمان با هفته تربیت‌بدنی ۸۰ خودروی آفرود به‌صورت نمادین در همدان رژه رفتند.

  به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر ، علی‌اصغر جهانیان با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در مقوله اتومبیلرانی و موتورسواری اظهار داشت: رشته اتومبیلرانی و موتورسواری یکی از رشته‌های ورزشی جوان‌پسند است که در کنترل هیجانات جوانان نقش بسزایی دارد.
   
  وی بابیان اینکه نیاز به فرهنگ‌سازی در این رشته بسیار بیشتر از سایر رشته‌های ورزشی است، گفت: این ورزش با جان و مال مردم ارتباط مستقیمی دارد.
   
  رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان با دعوت از اتومبیلرانان و موتورسواران برای عضویت در هیئت گفت: در بسیاری از فراخوان‌ها و اطلاع‌رسانی‌هایی از کسانی که ادعایی در ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی داشته‌اند دعوت شده که به هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان مراجعه و هیجانات خود را در پیست تخلیه کنند چراکه هیچ‌کس انجام حرکات نمایشی در بلوارهای همدان و به‌ویژه بلوار «ارم» را نمی‌پسندد.
   
  ساماندهی پیست شهید مفتح همدان
   
  جهانیان بابیان اینکه در حد توان تلاش شده برای تامین زیرساخت‌های این رشته در استان همدان قدم‌های مثبتی برداشته شود، گفت: ساماندهی بسیار خوبی در پیست شهید مفتح همدان صورت گرفته و علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند از امکانات پیست استفاده کنند.
   
  وی بابیان اینکه استان همدان در این رشته حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، بیان کرد: هیئت برنامه‌های مختلفی ازجمله برگزاری مسابقات موتور کراس، اتومبیلرانی سرعت، رالی نقشه‌خوانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی، برپایی نمایشگاه خودروهای کلاسیک، کلاس‌های مربی‌گری و داوری و همچنین مسابقات کارتینگ را در تقویم ورزشی خود دارد.
   
  رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان عنوان کرد: همچنین برگزاری کلاس‌های آموزش متعدد از سیاست‌های هیئت در سال 95 است تا در امر مهم آموزش نیز موفقیت‌های لازم را کسب کنیم.
   
  جهانیان بابیان اینکه این دو رشته انرژی و هیجان جوانان را مدیریت می‌کند و به‌نوعی تخلیه کننده هیجان سرعت در جوانان است، عنوان کرد: برای این منظور نیازمند حمایت دستگاه‌های دولتی هستیم کمااینکه راهنمایی و رانندگی نیز در بحث تردد موتورسیکلت‌های ورزشی تا پیست می‌تواند همکاری بیشتری با ورزشکاران هیئت داشته باشد.
   
  رژه80 خودروی آفرود در شهر همدان
   
  وی با اشاره به برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی گفت: به مناسبت هفته تربیت‌بدنی 80 خودروی آفرود در شهر همدان به‌صورت نمادین رژه رفتند.
   
  رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان یادآور شد: در این برنامه 80 خودرو آفرود دو دیفرانسیل مسابقه‌ای در حرکتی منظم و با حمل پرچم جمهوری اسلامی مسیر پنج کیلومتری تعیین‌شده را پیمودند.
   
  جهانیان با اشاره به مسیر طی شده بیان کرد: این برنامه از بلوار جوان آغاز و در مسیر بلوار ارم، میدان قائم (عج)، چهارراه پژوهش، خیابان شکریه، خیابان میرزاده عشقی، چهارراه پاستور، خیابان ورزش به سمت ورزشگاه شهدای قدس همدان انجام شد.
   
  وی یادآور شد: هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری همدان همه‌ساله و هم‌زمان با شروع مناسبت‌های ملی نسبت به برگزاری برنامه‌های مختلف اقدام می‌کند.