اخبار خودرو

 • قربانیان آلودگی هوا با قربانیان تلفات جاده‌ای کشور برابرند

  پدال نیوز- رئیس انجمن علمی بهداشت محیط ایران با اشاره به اینکه جمع آوری فاضلاب در روستاها صفر است، نسبت به مرگ ایرانی‌ها به دلیل آلودگی هوا به تعداد آمار جانباختگان در تصادفات کشور ابراز تأسف کرد.

  به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم، علیرضا مصداقی نیا در نشست خبری نخستین همایش بین‌المللی و نوزدهمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار اظهار داشت: مشکلی که ما در کشور داریم همزمان با کل جهان بحث شهرنشینی است که بسیار سریع رخ داده  است‌ زیرا زمانی 65 درصد ایرانی‌ها روستایی بودند ولی الان 72 درصد شهر نشین شدند، همین باعث می‌شود مقدار بسیار زیادی فشار به محیط زیست وارد شود.
   
  رئیس انجمن علمی بهداشت محیط ایران ادامه داد: به هر حال یک سوم ایرانی‌ها در 8 کلان شهر زندگی می‌کنند که باعث مشکلاتی از جمله آب به شده است زیرا در سال 42 بالغ بر 5 هزار متر مکعب آب برای هر ایرانی بود ولی الآن به 1200 متر مکعب در سال کاهش یافته است.
   
  مصداقی‌نیا تصریح کرد: سالانه 20 هزار ایرانی در تصادفات فوت می‌کنند در حالیکه همین تعداد ایرانی نیز به دلیل آلودگی جان خود را از دست می‌دهند و در جهان این آمار سالی 7 میلیون مرگ است.
   
  رئیس انجمن علمی بهداشت محیط ایران عنوان کرد: 97 درصد ایرانی‌ها از پوشش آب سالم برخوردار هستند ولی پوشش جمع‌آوری فاضلاب در شهرها 40 درصد است و متأسفانه جمع‌آوری فاضلاب در روستاها  صفر است.
   
  رئیس انجمن علمی بهداشت محیط ایران خاطرنشان کرد: در این دو و سه سال وضعیت آلودگی هوا کمی بهتر شده است و روزهای ناسالم ما کمی کمتر شده است.
   
  به گزارش تسنیم، نخستین همایش بین‌المللی و نوزدهمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار با حضور متخصصان و دانشمندان کشورهای چین، سوئد، آلمان، هنگ‌کنگ، سوریه، هلند، آفریقایی جنوبی، اردن در سالن همایش‌های برج میلاد در تاریخ یکم تا سوم آبان برگزار می‌شود.