اخبار خودرو

 • وانت مشترک بنز و نیسان رونمایی می شود +عکس

  پدال نیوز: از زمانیکه دایملر AG ساخت یک وانت بزرگ با برند مرسدس-بنز را تایید کرده، دنیای خودرو پر از شایعات درباره این خودرو بوده است.

  به گزارش پدال نیوز، از زمانیکه دایملر AG ساخت یک وانت بزرگ با برند مرسدس-بنز را تایید کرده، دنیای خودرو پر از شایعات درباره این خودرو بوده است.

  وانت مشترک مرسدس-بنز و نیسان هفته آینده رونمایی می شود
  به گزارش اتواوولوشن، در پی انتشار این اخبار نه تنها آئودی و ب.ام.و نیز وعده داده اند که این مسئله را به دقت پیگیری خواهند کرد، بلکه شایعات نیز بر داغ تر شدن ماجرا افزوده است.

  براساس گزارش نشریه فرانسوی TF1، وانت مرسدس-بنز GLT/X-Class 2017 به زودی رونمایی خواهد شد. براساس این گزارش به نقل از منابع آگاه، این وانت لوکس سه شنبه هفته آینده(چهارم آبان) معرفی می شود و پس از این رونمایی اولین حضور نمایشگاهی آن نمایشگاه خودرویی سائوپائولو برزیل خواهد بود. 

  اگرچه تایید اینکه مرسدس-بنز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت کار چندان سختی نیست، خودروساز آلمانی ترجیح داده که درباره احتمال رونمایی از یک محصول کاملا جدید در نمایشگاه برزیل سکوت اختیار کند. حال آنچه که مسلم است، دیر یا زود این وانت بزرگ لوکس از مرسدس-بنز تولید خواهد شد.

  این وانت حضور مرسدس-بنز در بخش خودروهای تجاری سبک را تقویت خواهد کرد. تولید وانت جدید مرسدس روی پلتفرم نیسان ناوارا و رنو آلاسکان، توسط نیسان موتور ایبریکا در اسپانیا یا نیسان سانتا ایزابل در آرژانتین انجام خواهد شد. 

  شاسی، اکسل ها و ساختار بدنه این وانت مربوط به نیسان ناوارا بوده ولی تمام قطعات مربوط به کابین از سوی مرسدس-بنز تامین خواهد شد.

  این وانت از یک موتور 2.3 لیتری چهار سلندر توربودیزل نیسان با قدری تغییرات که توسط مهندسان مرسدس روی آن انجام شده بهره می برد. این پیشرانه 188 اسب بخار قدرت و 332 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.