اخبار بانک و بیمه

  • سیف ارسال نامه به رییس جمهوری را تکذیب کرد

    رییس کل بانک مرکزی ارسال نامه به رییس جمهوری مبنی بر تسویه بدهی‌های دولت به بانک مرکزی را تکذیب کرد.

    به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبِنا ، ولی الله سیف سه شنبه شب  در پاسخ به پرسشی در خصوص صحت ارسال نامه به رئیس جمهوری برای تسویه بدهی‌های دولت به بانک مرکزی ، افزود : ارسال این نامه تکذیب می شود و این خبر اصلا صحت ندارد.

    یادآور می شود، عصر امروز اخباری در برخی از رسانه ها مبنی بر ارسال نامه ای از سوی رییس کل بانک مرکزی به رییس جمهوری منتشر شده بود که ولی الله سیف از رئیس جمهوری خواستار بازپرداخت بدهی های دولت به بانک مرکزی شده تا این بانک بتواند با تاخیری دوساله، ترازنامه مالی خود را منتشر کند. در ادامه این خبر آمده بود: وی در نامه به رئیس جمهوری خاطرنشان کرده در حالی که بانک مرکزی همواره بر بانک های دولتی و خصوصی فشار می آورد تا ترازنامه خود را هرسال منتشر کنند خود بانک مرکزی، در دو سال گذشته ترازنامه مالی اش را منتشر نکرده است.

    این خبر تاکید کرده بود: گفته می شود سیف اعلام کرده که در صورت انتشار ترازنامه سال های ۹۳ و ۹۴، استقراض دولت از بانک مرکزی و مبالغی که دولت ملزم بوده به حساب خزانه واریز کند و نکرده است، مشخص می شود و این به نفع دولت نیست. در ادامه این خبر آمده بود: وی از روحانی خواسته تا دولت حساب های خود را با بانک مرکزی تسویه کند تا این بانک بتواند قبل از پایان سال ترازنامه خود را منتشر کند.