اخبار تولید و تجارت

  • پرداخت تسهیلات به ۱۲ هزار واحد صنعتی و کشاورزی

    وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه ویژه دولت تدبیر و امید برای حمایت از بخش تولید، گفت : درهمین راستا با کمک نظام بانکی به 12 هزار واحد صنعتی و کشاورزی که با مشکل مواجه بوده اند تسهیلات اعطا شده که امیدوارم این تعداد در ماه های آینده به 15 هزار واحد برسد.

    محمدرضا نعمت زاده شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری هرمزگان که با حضور معاون اول رئیس جمهور و با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار شد، اظهار داشت : با برنامه ریزی دولت رونق بخش تولید در سراسر کشور آغاز شده و امیدوارم تسهیلاتی که بانک ها ارائه کرده اند صرف افزایش تولید و اشتغال زایی شود.

    وی با اشاره به وجود ظرفیت های ویژه در حوزه صنایع دریایی و کشتی سازی درهرمزگان، بیان داشت: با توجه به وجود ظرفیت های نیروی انسانی و طبیعی در هرمزگان، این استان به یکی از قطب های ساخت و تعمیر اجزا و قطعات کشتی در کشور و منطقه تبدیل خواهد شد.

    وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاکید های ویژه مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از توانمندی و ظرفیت سواحل مکران و برنامه ریزی دولت در جهت تحقق این امر، خاطر نشان کرد: درهمین راستا مطالعات برای ایجاد شهرک بزرگ صنعتی برای صنایع سنگین در بندر جاسک آغار شده که با اجرای این طرح این منطقه به یکی از مراکز مهم تولیدی و خدماتی کشور تبدیل خواهد شد.