اخبار بورس

 • تعدیل منفی اولین شرکت ایرانی خواهان حضور در بورس لندن + علت

  سرمایه گذاری غدیر که به عنوان اولین شرکت ایرانی برنامه حضور در بورس لندن را دارد، سود هر سهم سال مالی جاری را ۸ درصد کم کرد که ناشی از دو عامل بود.

  به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامرضا سلیمانی مدیرعامل سرمایه گذاری غدیر درحالی اسفند سال گذشته با اعلام مهمترین برنامه های سال جاری از درج این شرکت در بورس لندن به عنوان اولین شرکت ایرانی تا پایان ۲۰۱۶ و برای عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام خبر داده که این شرکت در عملکرد 9 ماهه ، سود هر سهم را 8 درصد کم کرد.

  براساس این گزارش، "وغدیر" که زمان افزایش سرمایه ۱۷ درصدی (از 4.6 به 5.4 هزار میلیارد تومان) را از 14 شهریور به موعد دیگری موکول کرده ، سود هر سهم سال مالی 30 آذر را از 404 به 372 ریال کاهش داده و در عملکرد 9 ماهه قادر به تحقق 24 معادل 89 ریال شده است.

  این رویداد ناشی از دو عامل است: اول؛ با توجه به ماهیت فعالیت این شرکت، بخش عمده سود ناشی از شناسایی سود سهام شرکت های سرمایه پذیر است و این درآمد ها با توجه به تاریخ سال مالی شرکت های سرمایه پذیر مهم و تاثیر گذار ، عمدتا در سه ماهه آخر سال مالی سرمایه گذاری غدیر شناسایی و در دفاتر ثبت خواهد شد.

  دوم ؛ دلائل  تغییر  مبلغ  سود حاصل از سرمایه  گذاری ها  عمدتا  مربوط  به برگزاری مجامع برخی از شرکت های بورسی و تعیین سود نقدی واقعی آن شرکت ها و همچنین سود اعلام شده برخی از شرکت های بورسی بر اساس آخرین پیش بینی سال مالی است.

  انتهای پیام