اخبار اقتصادی

 • با اجرای طرح رجیستری آیفون ۷ از کار می‌افتد

  طبق آنچه معاون رگولاتوری اعلام کرده قرار است طرح رجیستری بدون هزینه برای مردم و بدون ایجاد هرگونه مشکل برای گوشی‌های موجود پیش رود.

  پخش شدن خبرهای متناقض درباره خاموش شدن گوشی‌های آیفون پس از اجرایی شدن طرح رجیستری باعث شد  پیگیر این موضوع شویم و با غلامحسین کریمی خراسانی رییس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی مصاحبه‌ای اختصاصی داشته باشد. کریمی خراسانی گفت فقط آیفون‌های ۷ پس از اجرای طرح رجیستری از کار می‌افتند.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دیجی مگ، با وارد شدن به فاز نهایی مرحله آزمایشی طرح رجیستری مصاحبه‌ها و خبرها در این باره رو به افزایش است و این موضوع ذهن بسیاری از کاربران را هم به خود مشغول کرده.  طبق آنچه معاون رگولاتوری اعلام کرده قرار است طرح رجیستری بدون هزینه برای مردم و بدون ایجاد هرگونه مشکل برای گوشی‌های موجود پیش رود. اما روز گذشته رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی هم در این باره به اظهارنظر پرداخت و اعلام کرد که از دو هفته آینده و با ورود رسمی و قانونی آیفون‌های ۷ گوشی‌های آیفونی که تا قبل از این تاریخ خریداری شده باشند، مشمول طرح رجیستری شده و از کار خواهند افتاد.

  اعلام این خبر باعث ایجاد برخی نگرانی‌ها میان کاربران شد. در این مورد با غلامحسین کریمی خراسانی رییس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی، گفتگو کردیم و از او پرسیدیم آیا واقعا قرار است تا دو هفته دیگر آیفون‌های کاربران خاموش شوند؟

  او در پاسخ گفت: «بحث کل آیفون‌ها مطرح نبوده و به نظر می‌رسد نقطه نظرات من به خوبی اطلاع‌رسانی نشده‌اند. در واقع آنچه من گفته‌ام از این قرار است که ظرف دو هفته آینده قرار است آیفون‌های ۷ به صورت رسمی وارد کشور شوند. در حال حاضر یک دستگاه از آیفون‌های ۷ موجود هم از کانال‌های رسمی وارد کشور نشده و تمامی آن‌ها قاچاق هستند.»

  او ادامه داد: «برای آیفون‌های دیگر مشکلی پیش نمی‌آید اما آیفون‌های ۷ در شرایطی به صورت قاچاق وارد کشور شده که طرح مبارزه با قاچاق آغاز شده و طرح رجیستری هم به زودی آغاز می‌شود پس به محض فعال شدن طرح رجیستری یقینا باید منتظر از کار افتادن آیفون‌های ۷ قاچاق باشیم.»

  به این ترتیب رییس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی تایید می‌کند که با اجرا شدن طرح رجیستری موبایل آیفون‌های ۷ موجود در بازار از کار می‌افتند اما مشکلی برای آیفون‌های دیگر پیش نخواهد آمد.

   در روزهای آینده  آخرین اخبار مربوط به طرح رجیستری را در اختیارتان خواهیم گذاشت.