اخبار اقتصادی

 • ایجاد شهرک صنعتی ویژه ساخت و تعمیر شناور در هرمزگان

  وزیر صنعت، معدن و تجرات خبر داد:

  وزیر صنعت، معدن و تجارت از ایجاد شهرک صنعتی ویژه ساخت و تعمیر کشتی و شناور در استان هرمزگان خبر داد و گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های نیروی انسانی و طبیعی در هرمزگان، این استان به یکی از قطب‌های ساخت و تعمیر اجزا و قطعات کشتی در کشور و منطقه تبدیل خواهد شد.

  به گزارش ایسنا - منطقه خلیج فارس، محمدرضا نعمت‌زاده عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان هرمزگان كه با رویكرد اقتصاد مقاومتی در بندرعباس، با بیان اینکه "هرمزگان در بخش اعطای تسهیلات رونق تولید یکی از استان‌های نمونه است"، افزود: باید این تسهیلات در جهت ایجاد شغل و افزایش تولید استفاده شود تا اهداف مدنظر تحقق یابد.

  وی با اشاره به برنامه دولت برای حمایت از بخش تولید اظهار کرد: با كمك نظام بانكی به 12 هزار واحد صنعتی و كشاورزی كه با مشكل مواجه بوده‌اند تسهیلات داده شده و امیدوارم این تعداد ظرف ماه‌های آینده به 15 هزار برسد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با برنامه‌ریزی دولت، رونق بخش تولید در سراسر كشور آغاز شده است و امیدوارم تسهیلاتی كه بانك‌ها ارائه كرده‌اند صرف افزایش تولید و اشتغالزایی شود.

  نعمت‌زاده همچنین به تاکیدات مقام معظم رهبری برای استفاده از توانمندی‌های سواحل مکران در جنوب کشور اشاره کرد و گفت: مطالعات برای ایجاد شهرک بزرگ صنعتی برای صنایع سنگین در بندر جاسک آغار شده است و با اجرای این طرح این منطقه به یکی از مراکز مهم تولیدی و خدماتی کشور تبدیل خواهد شد.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت، مردم استان هرمزگان را مردمی وفادار و مهربان توصیف كرد و گفت: با روحیه‌ای كه در این استان وجود دارد و حاكی از انسجام همگانی است، امیدوارم شاهد پیشرفت این استان باشیم.

  انتهای پیام