شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • دوشنبه ۲۵ شهریور | قیمت‌ جهانی طلا

  همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا امروز با یک درصد افزایش به ۱۵۰۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

  تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که حملات به تاسیسات نفتی عربستان موجب کاهش اشتها برای ریسک‌پذیری شده و تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا را افزایش داده است، قیمت فلز زرد روز دوشنبه شاهد جهش یک درصدی بود. این در حالی است که سرمایه‌گذاران در انتظار نشست فدرال رزرو در هفته جاری هستند تا سرنخ‌هایی از سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به دست بیاورند.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با یک درصد افزایش به ۱۵۰۳ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در جلسه گذشته به دلیل امیدواری نسبت به پایان یافتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین ۱.۲ درصد کاهش یافته بود.

  قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۸ درصد افزایش به ۱۵۱۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

  جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا گفت، حملات به تاسیسات نفتی عربستان موجب افزایش تمایل به سرمایه‌گذاری در بهشت‌های امن سرمایه‌گذاری شده است.

  احساس خودداری از پذیرش ریسک در بازار موجب شده تا قیمت طلا افزایش یابد. در هنگام بروز وضعیت‌های آشفته سیاسی و مالی طلا معمولا یک سرمایه‌گذاری جایگزین به شمار می‌رود.

  هالی افزود، با توجه به اینکه تنش‌ها در خاورمیانه افزایش یافته و احتمال اتخاذ سیاست‌های انبساطی از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان دور از ذهن نیست، رقم ۱۵۳۰ دلار هدف بعدی بازار طلاست.

  حوثی‌های یمن مسئولیت حمله روز شنبه ۲۳ شهریورماه به بزرگترین تاسیسات فرآوری نفت جهان در عربستان را بر عهده گرفته‌اند. اما یک مقام ارشد آمریکایی ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرده است. ایران هر گونه دست داشتن در این حملات را رد کرده است.

  سرمایه‌گذاران همچنین در انتظار نتیجه نشست‌های سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی ژاپن در روز چهارشنبه هستند تا سیاست‌های پولی آینده آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.