شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ارتش یمن فردا از سامانه‌های دفاع موشکی خود رونمایی می‌کند

  ارتش یمن، فردا (شنبه) ضمن رونمایی از 2 سامانه دفاع موشکی خود، فیلم نحوه سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکا در آسمان یمن را منتشر خواهد کرد.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ارتش این کشور از سامانه‌های دفاع موشکی خود رونمایی خواهد کرد.

  شبکه تلویزیونی المسیره یمن جمعه‌شب به نقل از سریع نوشت که که قرار است فردا در یک نشست خبری ساعت سه، از این سامانه‌ها رونمایی شود.

  به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن، در نشست خبری فردا (شنبه) تصاویر و فیلم مربوط به نحوه سرنگونی پهپاد‌های متجاوز در آسمان یمن، از جمله پهپاد آمریکایی را منتشر خواهد کرد.

  سامانه پدافند موشکی ارتش و کمیته‌های مردم یمن، بامداد چهارشنبه (۳۰ مرداد) یک فروند پهپاد پیشرفته آمریکا از نوع (MQ-۹) را بر فراز استان «ذَمار» به وسیله موشک بومی زمین به هوا سرنگون کرد.

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به انهدام پهپاد جاسوسی خود در غرب یمن ضمن تأیید خبر ساقط شدن این پهپاد مدعی شد که پهپاد (MQ-9) در «حریم هوایی مجاز» سرنگون شده است.

  جنبش انصارالله یمن بعد از این حادثه، تأکید کرد که دشمنان یمن و متجاوزان به این کشور باید بدانند که حریم‌ هوایی یمن جای گردش و تفریح نیست (جزئیات بیشتر).

  انتهای پیام/