شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • بررسی تاثیر نوسانات قیمتی طلا و سکه بر روند معاملات بازار

  رییس اتحادیه طلا و جواهر، گفت: در روزهای اخیر شاهد نوسانات قیمت در بازار طلا و سکه بودیم که به طور حتم بر روند داد و ستدها موثر خواهد بود.

  آیت محمدولی درباره تحلیل وضعیت بازار ارز، اظهار داشت: با توجه به نوسانات موجود این روزهای بازار، نه می‌توان تصمیمات دقیق گرفت و نه پیش‌بینی مشخصی داشت، اما مشکل این وضعیت کُند شدن روند بازار است. در درجه دوم هر زمانی که نوسان و تنشی در بازار ارز ایجاد شود، به طور همزمان بر قیمت طلا و سکه نیز تاثیر دارد.

  وی افزود: همانطور که شاهد بودیم، در هفته های اخیر شاهد آرامشی در بازار ارز بودیم که این موضوع بر بازار طلا و سکه نیز تاثیر گذاشت با این حال امروز شاهد نوسانی اندک در بازار بودیم که این موضوع نیز ناشی از تغییرات قیمتی در بازار ارز است.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر، گفت: دیروز نسبت به هفته گذشته شاهد نوساناتی بودیم که امیدواریم نوسانات اینچنینی دیگر وجود نداشته باشد تا شاهد رونق داد و ستد در بازار طلا و سکه باشیم.

  محمدولی درباره قیمت‌ها گفت: امروز یک مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۱۸ عیار ۴۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه طرح جدید نیز ۴ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان در حال معامله است.

  وی ادامه داد: همچنین سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و نیم سکه دو میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و ربع سکه نیز یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و سکه گرمی هم ۹۶۵ هزار تومان است.