کالایاب
تولید
 • ۷۰ میهمان خارجی برای حضور در اجلاس اکو به اردبیل می‌آیند

   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد: بیش از ۷۰ میهمان خارجی و ۲۵۰ میهمان داخلی در اجلاس گردشگری سلامت کشور‌های عضو اکو حضور می‌یابند.
  ۷۰ میهمان خارجی برای حضور در اجلاس اکو به اردبیل می‌آیند


  نادر فلاحی روز پنجشنبه این اجلاس را گامی مهم در ترویج و معرفی ظرفیت‌های گردشگری سلامت در بین کشور‌های عضو اکو برشمرد و گفت: نمایندگان ۱۵ کشور در این اجلاس حضور خواهند یافت.

  وی بیان کرد: هشت بسته ویژه سرمایه گذاری نیز برای ارائه به سرمایه گذاران و شرکت کنندگان در این اجلاس آماده شده است.

  او ادامه داد: حضور در نمایشگاه گردشگری سلامت و برپایی نمایشگاه صنایع دستی از جمله دیگر برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این اجلاس است.

  فلاحی اضافه کرد: برگزاری این اجلاس در تاریخ ۲۸، ۲۹ و ۳۰ خردادماه در محل دانشگاه محقق اردبیلی برنامه ریزی شده و در آن وزرا، سفرا و روسای اتاق‌های بازرگانی کشور‌های عضو اکو حضور می‌یابند.

  وی افزود: همچنین در این اجلاس، در قالب یک نمایشگاه، نمایندگانی از بیمارستان‌های ممتاز کشور در حوزه سلامت از تهران، شیراز، تبریز و ارومیه حضور یافته و آخرین یافته‌های خود را در این حوزه به نمایش می‌گذارند.

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین اعلام کرد: برگزاری بازی‌های بومی و محلی، تبیین آداب و رسوم استان، معرفی غذا‌های محلی و برپایی آلاچیق از دیگر برنامه‌های جنبی پیش بینی شده برای این اجلاس است.   اتاق بازرگانی استان اردبیل با مشارکت و همکاری معاونت بین المللی اتاق ایران، استانداری اردبیل، دانشگاه محقق اردبیلی، نمایشگاه بین المللی اردبیل و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل میزبان و برگزار کننده این اجلاس هستند.

  موقعیت ویژه تندرستی و سلامت استان اردبیل با آب و هوای کوهستانی، وجود آب‌های گرم درمانی و جغرافیای ویژه این خطه از جمله مولفه‌های موثر در تعیین اردبیل برای برگزاری این اجلاس بوده است.

  ۱۹۰۵/‏۶۰۱۶