شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • اردن هنوز به دعوت واشنگتن درباره نشست منامه پاسخ نداده است

  یک منبع رسمی اردن گفت که این کشور هنوز به دعوت واشنگتن برای شرکت در نشست اقتصادی منامه پاسخ نداده است.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با وجود اینکه «جرد کوشنر» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا از مشارکت اردن، مصر و مغرب در نشست اقتصادی منامه خبر داده است اما یک منبع رسمی اردن امروز چهارشنبه گفت که اردن هنوز به دعوت واشنگتن پاسخ نداده است.

  این منبع در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که اردن هنوز در این باره تصمیم نگرفته و در صورتیکه چنین تصمیمی بگیرد به طور شفاف و روشن اعلام خواهد کرد.

  وی اشاره کرد که تصمیم اردن در این باره همسو با اصول و مواضع آن و نیز منافع ملی اردن خواهد بود.

  خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه (دیروز) به نقل از برخی مسئولان آمریکایی گزارش داد که مصر، اردن و مغرب به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده‌اند که در نشست منامه شرکت خواهند کرد.

  «جرد کوشنر» مشاور رئیس جمهور آمریکا در امور سازش نیز روز سه‌شنبه خبر داد که مصر و اردن به همراه مغرب در نشست اقتصادی بحرین درباره فلسطین شرکت خواهند کرد.

  نشست اقتصادی بحرین در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه بحرین برگزار خواهد شد و طی آن وزیران اقتصاد به همراه سران شرکت‌های تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی حضور خواهند داشت. این تلاش‌ها توسط «جرد کوشنر» مشاور کاخ سفید و داماد رئیس جمهور آمریکا به همراه «جیسون گرینبلات» نماینده آمریکا در امور خاورمیانه رهبری خواهد شد.

  مقامات دولت آمریکا گفته‌اند که در این نشست ۴ موضوع اصلی مورد بحث قرار خواهد گرفت: زیرساخت‌ها، صنعت، توانمند سازی مردم و اصلاحات حکومتی تا از این طریق این منطقه قابلیت سرمایه‌گذاری پیدا کند.

  قرار است که در این نشست از هرگونه بحث درباره موضوعات سیاسی خودداری شود و وزیران اقتصاد و نه وزیران خارجه به همراه هیئت‌هایی از شرکت‌های تجاری حضور خواهند داشت.

  انتهای پیام/ص