شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
ارزهای دیجیتال
 • لایحه ساماندهی سهام عدالت ابهام دارد

  فولادگر:

  رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه سهام عدالت خبرداد و گفت: ابهاماتی در این لایحه وجود دارد.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از خانه ملت، حمیدرضا فولادگر گفت: لایحه ساماندهی سهام عدالت موردبررسی قرار گرفت، اگرچه روش کلی آزادسازی سهام عدالت و واگذاری آن تصویب‌شده بود اما جزییات و مسیر آن با اماواگرهایی همراه است.

  وی افزود: سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی، مرکز پژوهش‌ها و اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی نظرات متفاوتی درباره روش واگذاری سهام عدالت داشتند.

  رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بابیان اینکه برای واگذاری سهام عدالت باید هماهنگی‌هایی میان وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان بورس برقرار شود، اظهار داشت: برای تحقق و اجرایی شدن این لایحه سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی و بانک مرکزی باید با یکدیگر برای استفاده از اتاق تسویه میان بانک‌ها به تعامل برسند.

  نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمان‌بندی آزادسازی سهام عدالت و روش اجرای آن موردبررسی قرار گرفت و مقرر شد؛ این موضوع به‌صورت آیین‌نامه به شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ارجاع شود.

  رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ادامه داد: برای تعیین تکلیف شرکت‌های استانی و کانون سهام عدالت شهرستان‌ها، نظرات مختلفی مطرح شد. گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس آماده‌شده و به صحن علنی ارائه می‌شود.