شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • «بیشکک» میزبان همایش رسانه‌ای سازمان شانگهای

  همایش رسانه‌ای کشورهای عضو، شریک و ناظر سازمان شانگهای برای بررسی و توسعه حوزه اطلاع‌رسانی به میزبانی قرقیزستان برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، همایش رسانه‌ای سازمان همکاری شانگهای به میزبانی دولت قرقیزستان روز جمعه در «بیشکک» برگزار می‌شود.

  نمایندگان رسانه‌های پرمخاطب از جمله خبرگزاری فارس و کارشناسان حوزه خبر و اطلاع رسانی کشورهای سازمان همکاری‌ شانگهای، شرکا و ناظران برای حضور در این همایش دعوت شدند.

  «نقش رسانه‌ها در توسعه سازمان شانگهای»، «حمایت از سیاست‌های شانگهای توسط رسانه‌ها» و «ایجاد نهاد مشترک برای تعامل رسانه‌های شانگهای» موضوع‌های اصلی این همایش بین‌المللی خواهد بود.

  حضار توسعه رسانه‌ها و برنامه‌های مشترک در حوزه اطلاع رسانی در فضای سازمان شانگهای را بررسی می‌کنند.

  روز اول همایش «سورانبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور، رؤسای رسانه‌ها و کارشناسان قرقیزستان مباحث خود درباره فعالیت رسانه‌ها را ارائه می‌دهند.

  سازمان همکاری شانگهای یک سازمان بین المللی بین دولتی است که در تاریخ 15 ژوئن سال 2001 میلادی در شانگهای چین توسط قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شده است.

  در نشست این سازمان که تاریخ 8 و 9 ژوئن سال 2017 میلادی در شهر «آستانه» پایتخت قزاقستان برگزار شد، هندوستان و پاکستان عضو دائمی سازمان همکاری شانگهای‌ شدند.

  اکنون جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، مغولستان و بلاروس اعضای ناظر این سازمان هستند.

  ترکیه، سریلانکا، ارمنستان، آذربایجان، نپال و کامبوج شریک گفت‌وگو با این سازمان هستند.

  انتهای پیام/ح