شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • منطقه الخضراء در مرکز بغداد امنیتی‌تر می‌شود

  یک منبع نظامی عراق از اجرای طرح جدید امنیتی برای تامین امنیت منطقه "الخضراء" (سبز) در مرکز بغداد خبر داد.

  به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه العربی‌الجدید به نقل از این منبع امنیتی، اجرای طرح تامین امنیت منطقه "الخضراء" و حفاظت از آن در برابر موشک‌ها و خمپاره‌های مورتر برای ممانعت از وقوع مجدد هرگونه حمله دیگر آغاز شده که آخرین آن در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد رخ داد.

  منبع مذکور همچنین اعلام کرد: هماهنگی با ایست‌های بازرسی دائم صورت گرفته و سطح هشدار به طور کلی افزایش یافته است. این طرح در عین حال تحت نظارت شخص نخست وزیر است.

  طبق گفته این منبع، این طرح که در آن صدها تن از نیروهای امنیتی شرکت دارند تنها منحصر به عملیات نظارتی نیست بلکه هماهنگی و تلاش‌ اطلاعاتی بی‌وقفه برای شناسایی هرگونه اقدام مشکوکی را هم دربرمی‌گیرد. همکاری‌ای نیز با اهالی بغداد برای گزارش دادن درباره هرگونه تحرک مشکوکی وجود دارد. هلکوپترهای عراقی نیز عملیات نظارت هوایی را انجام می‌دهند.

  این منبع امنیتی اعلام کرد: این طرح شامل عملیات تفتیش و بازرسی در تعدادی از  مناطق شرقی بغداد است و تا اطلاع ثانوی این طرح اجرایی می‌شود. فرماندهان امنیتی به ماموران گشت‌زنی دستور داده‌اند با هر طرفی که خارج از قانون عمل کنند، با قاطعیت برخورد کنند. این طرح همچنین شامل مجازات افسران مقصر می‌شود.

  تیم رسانه‌ای امنیتی عراق پیشتر از شلیک موشک "کاتیوشا" به نزدیکی سفارت آمریکا در مرکز منطقه "الخضراء" خبر داده بود.

  انتهای پیام