شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • ترامپ از مهاجران به عنوان گروگان استفاده می‌کند

  نامزد دموکرات انتخابات آمریکا:

  «ایمی کلوبشار» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ از مهاجران به عنوان گروگان بازی‌های سیاسی استفاده می‌کند.

  به گزارش افکارنیوز،

  «ایمی کلوبشار» سناتور دموکرات مینه سوتا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به انتقاد از طرح ضدمهاجرتی دونالد ترامپ پرداخت و گفت ترامپ از مهاجران به عنوان گروگان استفاده می‌کند.

  وی در این خصوص اعلام کرد: کاخ سفید بار دیگر از مهاجران به عنوان گروگان‌های بازی‌های سیاسی استفاده می‌کند. این طرح ترامپ از افرادی که در هنگام کودکی به صورت غیرقانونی به آمریکا آورده شده‌اند، حمایت نمی‌کند. این طرح ترامپ از پناهجویان و افرادی که در تلاش برای گرفتن حق شهروندی آمریکا هستند، حمایت نمی‌کند. این طرح ترامپ به هیچ وجه جامع نیست. ما به یک طرح جامع برای اصلاح قوانین مهاجرتی نیازمندیم که کشور ما را از نظر اقتصادی به سمت جلو سوق دهد.

  کلوبشار تاکنون جزئیاتی از طرح خود برای حمایت از پناهجویان منتشر نکرده است؛ اما وی پیشتر در مجلس آمریکا به طرحی رأی داد که راه را برای گرفتن حق شهروندی در آمریکا باز می‌کند و خواستار تقویت امنیت در مرز‌های این کشور است.

  ایمی کلوبشار در فوریه سال جاری میلادی به طور رسمی نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و رقابت با دونالد ترامپ اعلام کرد. وی پیشتر گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توافق هسته‌ای ایران را به جریان می‌اندازد. دونالد ترامپ در اردیبهشت سال گذشته به صورت یکجانبه آمریکا را از توافق هسته‌ای ایران خارج کرد که با انتقاد مقامات آمریکایی و غیرآمریکایی زیادی روبه‌رو شد.

  دولت دونالد ترامپ چند روز پیش طرحی را به کنگره ارائه کرد که بر اساس آن قوانین مهاجرتی این کشور تغییر می‌کند و ورود افرادی که مهارت بالایی دارند به آمریکا تسهیل می‌شود. در صورتی که این طرح تصویب شود، تعداد مهاجرانی که مهارت بالایی دارند و می‌خواهند به آمریکا بیایند از ۱۲ درصد به ۵۷ درصد افزایش می‌یابد. اما مهاجرت زنجیره‌ای خانواده‌ها از ۶۶ درصد به ۳۳ درصد کاهش خواهد یافت.