شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است

  کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.

  به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از تارنمای کریا تایمز، یک گروه خیریه آمریکایی پس از سفر به کره شمالی اعلام کردند این کشور از خشکسالی شدیدی رنج می برد که به کاهش شدید تولیدات غلات و خشک شدن رودخانه ها منجر شده است.
  گروه خیرین مردم نهاد آمریکایی به نام «دوستان مسیحی کره»، 11 نفر از اعضای گروه خود را از تاریخ 18 مارس تا هشت آوریل 2019 برای بررسی توزیع کمک ها و درمان بیماران هپاتیتی در مراکز بهداشتی سراسر کره شمالی به این کشور فرستاد.
  این گروه در گزارشی نوشت: « در طول سفر خود بارها شنیدیم که سال گذشته میلادی بسیاری از محصولات کشاورزان کره ای از جمله ذرت، به دلیل خشکسالی و دمای بالای هوا از بین رفته و این کشاورزان متحمل خسارت های سنگین شده اند.»
  «رادونگ سینمن» روزنامه رسمی کره شمالی ضمن درخواست برای آغاز تلاش های همه جانبه به منظور مبارزه با خشکسالی نوشت، به دلیل کاهش شدید و بی سابقه بارش ها در کشور، آسیب عمومی و سراسری در کره شمالی دور از انتظار نیست.
  رسانه دولتی کره شمالی نیز روز جمعه اعلام کرد که بارش ها در کره شمالی به پایین ترین حد خود در 100 سال گذشته رسیده است که می تواند وضعیت کمبود غذا در مناطق فقیرنشین را تشدید کند.
  سازمان برنامه جهانی غذا و کشاورزی اخیرا در گزارشی با اشاره به این که تولید محصولات کشاورزی کره شمالی سال گذشته میلادی به پایین ترین میزان خود از سال 2008 رسید نوشت حدود 10 میلیون نفر یا 40 درصد از جمعیت کره شمالی نیازمند کمک های فوری غذایی هستند.
  کره جنوبی نیز چندی پیش از تصمیم برای ارسال کمک های غذایی به کره شمالی به منظور بهبود وضعیت کمبود غذا و پیشبرد شرایط مذاکره برای خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ خبر داد.