شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
جهان
 • در راستای کاهش آلودگی هوا، اسکوترهای برقی آزاد شد

  در آلمان؛

  آلمان هم به جمع کشورهای استفاده کننده از اسکوترهای برقی پیوست و نمایندگان مجلس این کشور استفاده از آنها در خیابان‌های آلمان را قانونی اعلام کرد.

  به گزارش رویترز، در آخرین جلسه مجلس آلمان نمایندگان این کشور به قانونی شدن استفاده از اسکوترهای برقی در خیابان‌های آلمان رای مثبت دادند.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این اقدام در پی فراگیر شدن استفاده از این وسیله دو چرخ در آمریکا و برخی دیگر از کشورهای جهان انجام شده است.

  هم اکنون اسکوتر برقی در 10 کشور اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تا پیش از این استفاده از آنها در آلمان ممنوع بوده است.

  منتقدان استفاده از این وسیله نقلیه برقی می‌گویند: گسترش  و فراگیر شدن استفاده از اسکوتر‌های برقی فقط به رخ دادن تصادفات بیشتر و محدودتر شدن فضا برای استفاده از دوچرخه‌ منجر خواهد شد.

  از سوی دیگر حامیان استفاده از اسکوترهای برقی می‌گویند که این وسایل نقلیه به حل مشکلات شهری کمک می‌کنند.

  یکی از حامیان استفاده از این اسکوترها می‌گوید ما بین 10 تا 15 درصد زمان روزانه خود را در خودرو می‌گذرانیم و برای یکی مثل من این مسئله اصلا جذاب نیست. ما باید راه‌هایی پیدا کنیم که بتوانیم تولید دی‌اکسید کربن را  کاهش دهیم تا بتوانیم آلایندگی را پایین بیاوریم و از طرف دیگر از حضور در شهر لذت ببریم.

  هم اکنون چندین شرکت کرایه اسکوتر برقی در آلمان در حال شروع به کار هستند. قرار است به زودی شبکه شارژ خورشیدی این اسکوترها نیز ایجاد شود.