کالایاب
جهان
 • نیویورک تایمز: ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست

  روزنامه نیویورک تایمز نوشت که رئیس جمهوری آمریکا در هشداری به مشاوران جنگ افروز در کاخ سفید به سرپرست وزارت دفاع خود گفته است که خواهان جنگ با ایران نیست.

  این روزنامه آمریکایی پنجشنبه شب این مطلب را به نقل از چندین مقام این کشور گزارش کرد و افزود که این پیامی از سوی ترامپ به مشاوران جنگ طلب در کاخ سفید است مبنی بر اینکه کمپین فشار واشنگتن علیه ایران نباید به درگیری آشکار با تهران ختم شود.
  به نوشته نیویورک تایمز، ترامپ این موضوع را روز چهارشنبه در جریان نشستی در اتاق عملیات کاخ سفید پیرامون تنش های در حال افزایش آمریکا با تهران گفته است.
  یکی از مقام هایی که در این نشست شرکت داشته گفت که هیچ اطلاعات تازه ای متفاوت از آنچه پیشتر درباره ایران مطرح شده در این جلسه به ترامپ ارائه نشده است؛ اما چندین مقام کاخ سفید گفتند که ترامپ قاطعانه گفته است که خواهان درگیری نظامی با ایران نیست.
  براساس این گزارش، ترامپ می خواهد گزارش های مبنی بر تلاش مایک پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی او برای کشاندن آمریکا به جنگ با ایران را تعدیل کند.
  نیویورک تایمز همچنین به نقل از سه مقام دولت ترامپ نوشت که رئیس جمهوری آمریکا بیش از آنکه از مدیریت مسائل مربوط به ایران ازسوی مشاور امنیت ملی خود عصبانی باشد، از گزارش هایی خشمگین است که حاکی از هدایت سیاست های خاورمیانه ای کاخ سفید از سوی بولتون است.
  این خبر تکمیل می شود.