کالایاب
جهان
 • 46 تروریست در شمال استان حماه سوریه به هلاکت رسیدند

  تهران – ایرنا – رسانه های نزدیک به مخالفان دولت سوریه ، اسامی 46 عضو کشته شده گروه های تروریستی در شمال و شمال غرب استان حماه را منتشر کردند.

  رسانه های مخالف سوریه چهارشنبه شب آخرین آمار کشته های گروه تروریستی تحریرالشام و تروریست های هم پیمان آن را که در درگیری های اخیر با ارتش سوریه کشته شده اند، اعلام کردند.
  اکثر آنان عضو گروه های تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) و ارتش آزاد هستند که در عملیات ارتش سوریه در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب به هلاکت رسیدند.
  'محمد محمود شمالی' فرمانده جیش النصر، 'احمد اسماعیل' افسر فراری ارتش سوریه و فرمانده 'لواء المغاویر، 'محمد نجار' از فرماندهان ارتش آزاد ادلب، 'محمد عبدالکریم' و 'موید الجاسر' از فرماندهان جیش العزه از زیرمجموعه های ارتش آزاد 5 نفر از مسئولان گروه تروریستی ارتش آزاد مورد حمایت ترکیه در میان کشته شدگان هستند.
  در چند روز گذشته و با افزایش نقض آتش بس در استان های حلب، حماه و ادلب توسط تروریست ها، ارتش سوریه و جنگنده های روسی مواضع تروریست ها را در این مناطق زیر آتش سنگین خود گرفته اند.
  نیروهای سوری از روز شنبه 21 اردیبهشت موفق شدند تا در جریان عملیات خود بخش هایی از شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب غرب استان ادلب را از اشغال گروه های تروریستی آزاد کنند.
  ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر 2018 (26 شهریور 1397) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که براساس آن مقرر شد تا 15 اکتبر (23 مهر 1397) منطقه عاری از سلاح تا عمق 15 تا 20 کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
  منابع نزدیک به ارتش سوریه می گویند که این توافق به دلیل ناتوانی ترکیه در انجام تعهد خود به طور کامل اجرا نشد و گروه های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام می کنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.