شبکه اطلاع رسانی طـــــــــــلا، ســکـــــــــــه و ارز
اخبار طلا و سکه
 • ۲۳ هزار میلیارد ریال کالا در تالار نقره‌ای معامله شد

  در بازار فرابورس؛

  بر اساس اطلاعات منتشره در هفته منتهی به ۲۹ فروردین ماه، ۳۷۸ هزار و ۱۶۷ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال در بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، بر اساس آمار منتشره هفته گذشته در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا، ۸۴ هزار و ۳۵۲ تن انواع کالا به ارزش ۸ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال معامله شد.

  بر اساس این گزارش، در این تالار ۷۳ هزار و ۳۰۰ تن فولاد، ۶ هزار و ۱۰۰ تن مس، ۴ هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، یک کیلوگرم شمش طلا و ۴۲۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد.

  همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۲۹۱ هزار و ۹۲۹ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به فروش رسید.

  در این تالار ۱۰۴ هزار تن وکیوم باتوم، ۸۲ هزار و ۹۵۷ تن قیر، ۷۶ هزار و ۶۵۹ تن مواد پلیمری، ۲۶ هزار و ۴۶۸ تن مواد شیمیایی، ۱۰ تن آرگون، یک هزار و ۲۰۰ تن سلاپس واکس و ۲ هزار و ۱۴۰ تن گوگرد معامله شد.

  علاوه بر این بازار محصولات کشاورزی بورس کالا نیز طی هفته گذشته شاهد معامله ۵ کیلوگرم زعفران رشته‌ای بود. افزون بر این، یک هزار و ۸۸۶ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالا به فروش رسید.