کالایاب
جهان
 • ائتلاف سعودی فرودگاه شهر الحدیده یمن را هدف قرار داد

  در ادامه نقض آتش بس؛

  تهران – ایرنا – نیروهای ائتلاف سعودی - آمریکایی دوشنبه شب فرودگاه الحدیده یمن را بمباران کردند.

  به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، توپخانه نیروهای ائتلاف سعودی فرودگاه الحدیده را هدف قرار داده است و هواپیماهای شناسایی این ائتلاف بر فراز شهر الحدیده به پرواز درآمدند.
  درحالی فرودگاه الحدیده هدف قرار می گیرد که پیش تر 'مارتین گریفیتس' نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن روز دوشنبه در نشست شورای امنیت بر راه حل سیاسی درگیری در این کشور تاکید و گفته بود: خوشحالم که بگویم درباره جزئیات خروج نیرو از الحدیده به توافق رسیدیم.
  براساس گزارش المسیره، مناطقی در شهرستان التحیتا الحدیده نیز هدف حملات موشکی ائتلاف سعودی قرار گرفته است.
  ازسوی دیگر یگان موشکی ارتش یمن نیز مواضع نیروهای ائتلاف سعودی در منطقه وازعیه استان تعز با یک فروند موشک «زلزال 1» هدف قرار دادند.
  همچنین نیروهای یمنی در با دفع حملات نیروهای ائتلاف سعودی در ارتفاعات جبل النار در جیزان عربستان 12 تن از آن ها را کشتند و 30 تن دیگر را زخمی کردند.
  عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. در اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک شهید شده اند که بیشتر این کودکان بر اثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
  جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را 'بزرگ‌ ترین فاجعه انسانی' نامید.