کالایاب
جهان
 • چگونه به استوری‌های قدیمی خود در اینستاگرام دسترسی داشته باشیم؟

  همان‌طور که می‌دانید توسط اینستاگرام می‌توانید پست‌هایی را به‌صورت عکس یا ویدیو تحت عنوان استوری قرار دهید. استوری‌های اینستاگرام برای مدت 24 ساعت باقی‌ می‌مانند و توسط قابلیت هایلایت که پیش‌تر توضیح‌ داده‌ بودیم، امکان ماندگاری بیشترشان هم وجود دارد.

  اما گاهی اوقات شما می‌خواهید به استوری‌هایی که روزهای قبل در اینستاگرام قرار داده‌اید و حال بعد از گذشت یک روز ناپدید شده‌اند، دسترسی پیدا کنید. تا پیش از آپدیت جدید اینستاگرام، کاربر هیچ‌گونه دسترسی به استوری گذشته خود نداشت و تنها اقدامی که می‌توانست در این زمینه انجام دهد، ذخیره کردن آن بر روی حافظه دستگاه بود.

  اما در جدیدترین نسخه اینستاگرام بخش خاصی باعنوان Stories Archive وجود داشته که محل قرارگیری استوری‌ها بعد از گذشت همان مدت زمان 24 ساعت است. در واقع در این بخش می‌توانید تمامی استوری‌هایی را که قبلا (بعد از آپدیت جدید) قرار داده‌اید، مشاهده کنید، بار دیگر به‌عنوان استوری به‌اشتراک بگذارید، به استوری‌ های‌لایت اضافه کنید و یا کلا آن را حذف نمایید.

  برای دسترسی به استوری‌های آرشیو شده در اینستاکرام مراحل زیر را به‌ترتیب طی کنید:

  دقت کنید برای این که استوری شما بعد از گذشت یک روز در این بخش قابل دسترس باشد، باید در ابتدا از بخش تنظیمات، تیک گزینه Save to Arhive را بزنید. البته این گزینه به‌صورت پیش‌فرض فعال است.

  در واقع استوری‌هایی که با روشن بودن این ویژگی پست‌ می‌شوند، بعدها در بخش آرشیو شده‌ها در دسترس خواهند بود. بر خلاف بخش های‌لایت، استوری‌های آرشیو شده، تنها توسط صاحب حساب کاربری قابل دسترس هستند. علاوه بر این‌ها شما می‌توانید استوری‌های های‌لایت شده‌ هم به استوری‌های آرشیو شده اضافه کنید.

  نظر شما در رابطه با این ویژگی اینستاگرام چیست؟